Portal_background_image

پیش نویس بودجه 93 تا پایان آبان امسال تهیه و تدوین شود

استاندار استان مرکزی روز چهارشنبه در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی بر لزوم اهتمام و جدیت مدیران دستگاههای اجرایی در تهیه پیش نویس بودجه سال 93 این استان تا پایان آبان ماه تاکید کرد.

محمدحسین مقیمی» در سخنانی افزود: یکی از اشکالهایی که در سالهای گذشته وجو داشته ، تحویل دیرهنگام لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی بوده و این درحالیست که بر اساس قانون باید تا 15 آذرماه بودجه سال آتی جمع بندی و برای بررسی به مجلس داده شود.

وی توضیح داد: دستورالعمل بودجه سال 93 به استانها ابلاغ شده و اولویت کار در دستگاه های اجرایی بر طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا است.

استاندار استان مرکزی بیان کرد: تکیه بر تعادل هزینه با درآمدها، صرفه جویی، تامین بخشی از منابع مالی طرح ها با مشارکت بخش غیردولتی از نکات برجسته ای است که مدیران باید با ظرافت مدنظر داشته باشند.

وی اظهار کرد: اهداف تعیین شده در بودجه سال اتی بر تحقق رشد اقتصادی مثبت، کنترل تورم، کاهش بیکاری ، ایجاد ثبات اقتصادی و انضباط مالی و بهبود وضع رفاهی دهکهای متوسط و ضعیف تمرکز دارد.

استاندار استان مرکزی بیان کرد: یکی از فصول مهم دستورالعمل مذکور تکیه بر افزایش سهم کمکهای فنی و اعتباری در بودجه های عمرانی است که می تواند ظرفیت استفاده از منابع را ارتقا دهد .

مقیمی خاطرنشان کرد: از اولویتهای دستورالعمل بودجه 93 اولو یت گذاری بر پرداخت بدهی های انباشته شده پیمانکاران و شفاف سازی اعتبارات عمرانی و تعادل در نظام توزیع استانی است که تمامی این بخش ها باید محور وظایف دستگاه ها در جمع بندی ها باشد.

وی افزود: با توجه به محدودیت زمانی در تدوین این پیش نویس در سه شورای توسعه و برنامه ریزی پیش رو که ظرف 10 روز اینده در شهرستانها برگزار می شود دوره توجیهی تدوین این پیش نویس ارائه خواهد شد.

معاون برنامه ریزی استانداری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ملاک کار استان در دولت اعتدال حرکتهای برنامه محور بر مبنای برنامه پنجم توسعه و سند چشم انداز نظام است که در مقاطع معین بررسی و ارزیابی ضریب موفقیت و انحراف آن نیز انجام می شود.

«محمدرضا عاشوری» افزود: رصد مستمر هزینه و درآمدهاو شاخص های مهم برنامه ای موجب می شود که استان ، نقاط قوت و ضعف خود را بیابد و مسیر درستی را دنبال کند .

در این نشست گزارش تحلیلی از وضهیت شاخص های اقتصادی و تورم استان و طرح آمایش استان مرکزی ارائه شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها