Portal_background_image

پیام استاندار مرکزی به مناسبت 13 آبان ماه(روز دانش آموز)

      در تاریخ پر فراز و نشیب ایران عزیز روزهایی وجود دارد که نشانگر شکوه و عظمت ملت سرافراز ایران است . سیزدهم آبان ماه یکی از این روزهای غرور آفرین می باشد که یادآور حوادث مختلف در تاریخ کشور و انقلاب شکوهمند اسلامی است . در 13 آبان 1342 حضرت امام خمینی (ره) که شجاعانه بیرق مخالفت با قانون استعماری کاپیتولاسیون را برافراشتند به کشور ترکیه تبعید گردیدند و این خود مقدمه ای بود برای ایجاد انقلاب عظیم و فراگیر که به رغم مخالفت استکبار همچنان پرانرژی و مواج به پیش می رود و اساس کفر و الحاد را به لرزه انداخته است . در 13 آبان 1357 جمع زیادی از دانش آموزان و دانشجویان که دعوت رهبر کبیر و عالیقدر را لبیک گفته و برای براندازی طاغوت زمان مبارزه می کردند در مقابل دانشگاه تهران در خون پاک خویش غلتیدند و نهال انقلاب را آبیاری کردند.

       در سیزدهم  آبان 1358 نیز  فرزندان شجاع این مرز و بوم  حماسه ای دیگر آفریدند.در این             روز که یوم الله 13 آبان ، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی لقب گرفت دانشجویان با اقدامی  شجاعانه یکی از منحصر به فردترین حرکتها در تاریخ انقلابهای اصیل و مردمی جهان را بوجود آورند و از یک طرف افسانه قدرت آمریکا  را درهم شکستند و اوج ذلت و زبونی این اهریمن جنایتکار را به رخ جهانیان کشاندندو از سوی دیگر فریاد مظلومیت و آزادگی مسلمانان ایران را در پهنه گیتی             طنین انداز نموده و علاوه بر انهدام مرکز فتنه و بحران آفرینی ، با روشن نمودن ماهیت ننگین آمریکا و رابطه استعماری اش ، نقطه عطفی را در تاریخ این سرزمین بوجود آوردند بطوریکه امام روشن ضمیرمان ، آن را انقلاب دوم و انقلابی بزرگتر از انقلاب اول بر شمردند .

      اینجانب این روز مبارک را که تجلی وحدت ملی و مبارزه با استکبار جهانی است به همه                            هم استانی های عزیز تبریک گفته و امیدوارم با همت مضاعف و کار مضاعف همه مسئولین                 و مردم عزیز ، شاهد رشد و پیشرفت روزافزون سرزمین عزیزمان در ابعاد مختلف علمی ،                 اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی باشیم . انشاء ا...

                                                                                            علی اکبر شعبانی فرد

                                                                                                 استاندار مرکزی


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  1. مجید عرفان طلب در تاریخ

    با تشکر. بسیار کاربردی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

 
 

مطالب ویژهمطالب اختصاصی
آخرین اخبار دفاتر استانداری

آخرین اخبار بخشداری ها