Portal_background_image

پیام استاندار به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه

استاندار با صدور پیامی به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه اعلام كرد: این قوه مسوولیت خطیر و حساسی در پشتیبانی از حقوق فردی، اجتماعی و تحقق بخشیدن به عدالت برعهده دارد.

'علی اكبر شعبانی فرد'  در این پیام آورده است: قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران با پاسداری از قانون اساسی و سرلوحه قرار دادن رهنمودها و ارشادات رهبر معظم انقلاب، ركن اساسی نظام است.

در ادامه این پیام آمده است: مروری گذرا بر سه دهه برپایی نظام جمهوری اسلامی بیانگر این است كه دستگاه قضایی با بهره جستن از شرع مقدس اسلام دستاوردهای شگرفی را در زمینه های تدوین لوایح قضایی، كاهش اطاله دادرسی، پیشگیری از وقوع جرم، اصلاح مجرمان، احیای حقوق عامه و گسترش آزادی های مشروع برداشته است.

استاندار در بخش دیگری از این پیام خاطر نشان كرده است: 'دوران شكوفایی قوه قضاییه' عنوانی است كه از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مطرح شده و بر همین اساس سیاست های ابلاغی قوه قضائیه و مطالبات رهبری در راستای تحقق این اهداف قرار گرفته است.

شعبانی فرد در ادامه این پیام تاكید كرده است: كارآمد سازی ساختار قضایی و اداری، اهتمام به پیشگیری از وقوع جرم، ارتقای سطح گزینش و آموزش منابع انسانی، بهره مندی از فن آوری های نوین، ارتقای منزلت قضات و استقلال آنان، ضرورت تامین بودجه مناسب با وظایف و ماموریت ها و موارد دیگر از جمله این سیاست های ابلاغی است.

وی در ادامه این پیام بیان كرده است: علاوه بر این، برنامه های راهبردی كه در دوسال اخیر از سوی رییس قوه قضاییه اعلام و ابلاغ شده به خوبی چشم انداز این قوه را ترسیم كرده كه مبارزه جدی با ناهنجاری های اجتماعی، برقراری امنیت و مبارزه با مفاسد اقتصادی سرخط برنامه های آن است.

استاندار  در بخش دیگری از این پیام آورده است: در همین راستا، اجرای عادلانه و قاطعانه احكام، تاكید بر قانون گرایی، تقویت ابعاد نظارتی در درون و برون قوه قضائیه و تاكید بر حفظ استقلال این قوه از اهم راهكارها به شمار می رود.

شعبانی فرد در این پیام اضافه كرده است: تلاش علمی و عملی برای كوتاه كردن فرایند دادرسی، مبارزه با جرایم سازمان یافته، تقویت و تبیین ابعاد حقوق بشر اسلامی و حضور در مجامع حقوقی بین المللی، بازنگری در لوایح و طرح های قضایی، تنقیح قوانین، برقراری ارتباط و همكاری منظم و مستمر با حوزه های علمیه و دانشگاه ها از دیگر راهكارهای موفقیت قوه قضاییه است.

وی در بخش دیگری از این پیام آورده است: ملت ایران همواره در همه عرصه های انقلاب اسلامی و تداوم آن به عنوان ركن اساسی مطرح بوده و با همه وجود و تقدیم بهترین فرزندانشان، تحقق حكومت عادلانه اسلامی را عینیت بخشیدند.

استاندار دراین پیام ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله دكتر بهشتی و 72 تن از یاران امام راحل، فرا رسیدن هفته قوه قضائیه را به همه خدمتگزاران و مسوولان قضایی، قضات، دادیاران، دادرسان و كاركنان این قوه در استان تبریك گفته و از تعامل، همكاری و هماهنگی مجموعه دادگستری قدردانی كرده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها