Portal_background_image

پیام استاندار به مناسبت روز اصناف

استاندار  با صدور پیامی به مناسبت روز اصناف تاكید كرده كه این قشر نقش به سزایی در تولید، رونق اقتصادی، نشر و گسترش هنجارها و ارزش های دینی و فرهنگی دارند.

' علی اكبر شعبانی فرد' در این پیام  آورده است: در آیین حیات بخش اسلام، كار، تلاش، كسب درآمد و روزی حلال یكی از پایه های جامعه فرهنگی و مكتبی محسوب شده و در ردیف والاترین و بزرگترین عبادات قرار گرفته است.

در ادامه این پیام آمده است: بر اساس آنچه در روایات اهل بیت( ع ) مورد تاكید قرار گرفته كسب و كار حلال ریشه بسیاری از خلقیات و فرهنگ جامعه است.

در بخش دیگری از پیام استاندار استان مركزی بیان شده است: روزی حلال نه تنها یك ویژگی اقتصادی جامعه اسلامی محسوب می شود بلكه به عنوان نماد دایمی پیوند اخلاق و اقتصاد همواره مطرح بوده است.

در این پیام اضافه شده است: در طول تاریخ این مرز و بوم، قشر زحمتكش و خدوم اصناف با برخورداری از روحیه مذهبی و پایبندی به اصول و ارزش های دینی كارنامه و نام درخشانی را از خود بر جای نهاده و همراه با مولفه های ارزشی همچون امانت،انصاف و عدالت بوده اند.

در این پیام آمده است: اصناف در ایران از اقشار مومن و متدین هستند كه با نگاه دینی به مردم و جامعه خدمت كرده و وجود همین صفات و ویژگی های بارز و منحصر به فرد آنان را از كسبه كشورهای دیگر متمایز و متفاوت ساخته است.

در ادامه پیام عنوان شده است: اصناف متعهد و خدوم كشورمان در كنار پرداختن به فعالیت های اقتصادی و كسب و كا،ر همواره در مسایل روز كشور و تحولات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی نقش آفرینی كرده اند.

استاندار در این پیام افزوده است: اصناف و بازاریان از دیرباز با تبعیت از نهاد مرجعیت و روحانیت نقش بی بدیل و تاثیرگذار در به ثمر رسیدن نهضت های مردمی در تاریخ معاصر داشته اند.

وی ادامه داده است: اصناف در كوران مبارزات سیاسی با رژیم سفاك پهلوی نیز همراه با سایر قشرهای مردم، موجبات پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و برپایی حكومت الهی در كشورمان را فراهم آوردند.

در ادامه بیان شده است: ورود به عرصه دفاع مقدس و تامین امكانات مادی و پشتیبانی جنگ و دفاع جانانه از اصول و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول سه دهه پس از انقلاب از مصادیق بارز در صحنه بودن این قشر ارزشمند جامعه است.

استاندار  یادآورشده است: وجود بیش از دو میلیون صنف اقتصادی در كشور باعث شده كه كشور را مردم اداره كنند و نقش دولت فقط هدایت، پشتیبانی و نظارت باشد.

وی افزوده است: در سطح استان مركزی نیز وجود حدود 50 هزار واحد صنفی در قالب دو بخش توزیعی و خدماتی فرصت مناسبی در اختیار برنامه ریزان این حوزه قرار می دهد كه در راستای اقتصادی شدن واحدهای صنفی، حل مشكلات موجود و در نهایت بالا بردن استاندارهای موجود گام های اساسی بردارند.

در بخش دیگری از پیام استاندار آمده است:زحمات، تلاش و همراهی خوب اصناف در اجرای موفق قانون هدفمند سازی یارانه ها جای تقدیر و تشكر دارد و امیدواریم این رویه را تا موفقیت نهایی این قانون ادامه دهند.

در این پیام تاكیده شده است: با توجه به نزدیك شدن ماه مبارك رمضان اصناف باید با برگزاری نمایشگاه ها، ارزاق عمومی را با تخفیف ویژه به دست مردم استان برسانند. استاندار مركزی افزوده است: با توجه به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی، نقش و جایگاه اصناف و بازاریان در تبعیت از این فرمان و پیشرفت و توسعه ملی كشور بسیار حائز اهمیت است.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها