Portal_background_image

پیام استاندار به مناسبت برگزاری گردهمایی تشکل‌های مردم نهاد سراسر کشور با عنوان «مبشر صبح» در استان

استاندار به مناسبت برگزاری گردهمایی تشکل‌های مردم نهاد سراسر کشور با عنوان «مبشر صبح» در استان پیامی صادر کرد.
 

در پیام علی اکبر شعبانی فرد آمده است، سرزمین ایران اسلامی به تأسی از تعالیم دینی و برخورداری از فرهنگ غنی ایرانی همواره پیشگام در عرصه مشارکت عمومی بوده، بطوری‌که سازمان‌های مردم نهاد بعنوان نمود عینی مشارکت مردمی از پیشینه طولانی درکشور برخوردار است
 

در این رابطه می‌توان قدیمی ترین و با دوام ترین و در عین حال موفق ترین زمینه های حضور مردم را در انجمن‌های خیریه جستجو کرد. سازمان های مردم نهاد در قوانین موضوعه کشور جایگاه خاصی دارند، به نحوی که در قانون اساسی ج . ا . ا بعنوان میثاق ملی ما، نقش آفرینی سازمان‌های مردم نهاد پذیرفته شده است و در قوانین برنامه‌های توسعه کشور مواد مختلفی به صورت روشن به بحث توسعه و حمایت از این سازمان‌ها اختصاص یافته است. از این رو بستر قانونی برای فعالیت این سازمان‌ها در کشور کاملاً مهیا شده است.
 

در دوران کنونی با موضوعی به نام سرمایه اجتماعی روبرو هستیم و کشورهای توسعه یافته به دنبال این هستند که تا آنجایی که ممکن است سرمایه اجتماعی خود را افزایش بدهند که یکی از راهکارها، به کارگیری نیروهای جوان در سرنوشت خودشان و در آینده دولت، حکومت و نظام در قالب شکل گیری سازمان مردم نهاد است .
 

در شعارها و اهداف انقلاب اسلامی و همچنین اندیشه سیاسی حضرت امام خمینی (ره) نیز مشارکت پذیری و توجه به توده‌های مردم به عنوان یک اصل استراتژیک که کارایی حکومت و مقبولیت آن را تضمین می کند و در واقع عالی‌ترین شکل بکارگیری مردم و دخالت دادن آنها در سرنوشت خویش و جامعه می باشد ، همواره مدنظر قرار گرفته است .
 

گرهمایی ملی «مبشر صبح» در راستای بسترسازی برای توسعه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور و تقویت رشد خودآگاهی، مسئولیت پذیری و نظارت همگانی جوانان و نخبگانی که در قالب سازمان های مردم نهاد به بسط و گسترش اندیشه های حضرت امام (ره) در سطح جامعه پرداخته و در این حوزه تأثیرگذار بوده‌اند و به منظور تبیین اندیشه های حضرت امام (ره) و آشنایی نسل جوان با این اندیشه ها در زادگاه آن حضرت برنامه ریزی گردیده که برخود لازم می داند از تلاش های بی وقفه کلیه دست اندرکاران این امر تقدیر و تشکر می نمایم .
 

امید است با اتکال به ایزدمنان ، توفیق گسترش و تعمیق اندیشه های حضرت امام (ره) را در بین نسل جوان کشور داشته و بتوانیم از این آزمون الهی سربلند بیرون آئیم .


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها