Portal_background_image

با حضور استاندار؛ پيكر مطهر جانباز شهيد «غلامحسن قرباني»​ در اراك تشييع شد

آقازاده استاندار مرکزی در آیین تشییع پیکر مطهر جانباز شهید «غلامحسن قربانی» در اراک، گفت: از خود گذشتگی جانبازان سبب دوام نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار داشت: جانبازان عزیز امروزه در تمامی عرصه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی حضور فعال داشته و به تناسب توان خود ایفای نقش می کنند و بنابراین وجود آنان در کشور مایه خیر و برکت است و جامعه باید قدردان واقعی ایثارگران و تلاش های آنان باشد.

وی افزود: ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس در برابر تمام دنیا جنگید و کشورهای مقابل، همه وسایل به روز جنگی را در اختیار آنان قرار دادند اما  رزمندگان ما با توکل و ایمان قوی توانستند لشکر کفر را شکست دهند.

مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران استان در این آئین گفت: نظام مقدس اسلامی حاصل رشادت‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران عزیز است و ما وظیفه‌داریم در بزرگداشت مقام والای این عزیزان تلاش کنیم.

«مرتضی انصاری فر» با تجلیل از صبر و استقامت جانبازان عزیز گفت: لحظه‌لحظه زندگی پربار این جانبازان صبور شهادت است و این یادگاران ایثار و شهادت باوجود مشکلات روحی و جسمی ناشی از جنگ تحمیلی در همه عرصه‌های دفاع از آرمان‌های انقلاب حضور دارند.

وی ضمن قدردانی از همسر و فرزندان جانبازان و شهدا اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بارها به نقش مهم همسران جانبازان و شهدا اشاره فرمودند و بی شک این عزیزان در ثواب تمامی فعالیت‌های گذشته، حال و آینده سهیم هستند.

گفتنی است جانباز شهید «غلامحسن قربانی» متولد سال ۱۳۴۰ و از بسیجیان شهرستان اراک بود که در دوران دفاع مقدس در ۲ مرحله در دفاع از انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی به درجه جانبازی نائل آمد. وی یک‌بار در درگیری با کومله در ۲۱ دی‌ماه سال ۶۲ به درجه جانبازی نائل آمد و پس از آن در روز نخست آبان‌ماه ۶۳ از ناحیه ۲ پا جانباز شد که پای راست خود را از دست داد.
در نهایت روز دوشنبه ۱۴مرداد ۹۸ این جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس،  پس از تحمل مجروحیت‌های دوران دفاع مقدس به یاران شهیدش پیوست.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها