Portal_background_image

استاندار: پيش بيني خريد گندم در استان مركزي ۴۰۰ هزار تن است

آقازاده استاندار مرکزی در كميسيون برنامه ريزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان، گفت: امسال پیش بینی می شود 400 هزار تن گندم از کشاورزان این استان خریداری شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  نگرانی از قاچاق گندم از ۲ ماه قبل شروع شد که از پیامدهای ناشی از سیل و اختلاف قیمت ارز و ریال نشأت می‌گرفت اما، این مهم با تدابیر خاص مقامات ارشد کشور در سطوح انتظامی و اجرایی مدیریت شده است.

وی یادآور شد: اقدامات راهبردی در سطوح کلان و شورای تأمین استان‌ها دیده شده و با تمهیدات عملیاتی در دست انجام پیش بینی می‌شود که قاچاق گندم به خارج مرزها در نازل‌ترین میزان باشد.

استاندار مرکزی توضیح داد: اخبار رسیده از استان‌هایی که گندم زودرس داشته‌اند حاکی از میزان خرید مناسب است و پیش بینی می‌شود که این روند برای همه استان‌ها محقق شود.

آقازاده گفت: ۳۱۰ هزار تن گندم در سال زراعی گذشته از بهره برداران استان مرکزی خریداری شد.

وی اظهار داشت: مجموعه نظارتی و مدیریتی استان مرکزی با حساسیت روند خرید گندم را رصد می‌کنند و هر گونه تخلف در این راستا شناسایی و با آن برخورد خواهد شد.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود بر ساماندهی انبارهای کالا در استان مرکزی تاکید کرد و افزود: به روز رسانی انبارهای کالایی به عنوان بخش مهمی از سیاست‌های مبارزه با قاچاق کالا است که در این زمینه باید تا نشست بعدی کمیسیون تخصصی با تأمین اعتبار ویژه به صورت واقعی آمارهای این حوزه به روز رسانی شود.

آقازاده خاطرنشان کرد: حدود ۴۵ هزار انبار پراکنده در استان مرکزی تخمین زده شده که در کمترین بازه زمانی باید اطلاعات آن جمع بندی و روند نظارتی بر این مراکز تکمیل شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مبارزه با قاچاقچیان دانه درشت را اولویت دانست و بیان کرد: این معضلات باید از ریشه شناسایی و خشکانده شود و اگرچه مقابله با قاچاق خرد نیز در دستور کار است اما باید دلالان و سرشاخه‌های قاچاق در این تیررس این مبارزه باشند.

استاندار مرکزی عنوان کرد: استان مرکزی با یک میلیارد دلار کالای صادراتی پارسال در زمره هشت استان برتر کشور در حوزه صادرات بوده است و نیاز است برای حفظ و بهبود این جایگاه تدابیر خاص بر روند تجارت منطقه حاکم شده و حمایت‌ها و اقدامات بازنگری شوند.

آقازاده ادامه داد: آمادگی برای جمع بندی بسته پیشنهادی بهبود صادرات در شورای گفت و گوی استان مرکزی برای مراجع فرادستی وجود دارد و این استان با سبقه درخشان در صنعت و تجارت و کشاورزی باید فعالانه در این زمینه تلاش کند.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور تدوین راهبردحمایت های واقعی و عملی از تولید کننده و صادر کننده ضروری است و باید بتوان با سیاست‌های منطقی و هماهنگ در بین متولیات و مجریان حوزه صنعت و تجارت چالش‌های موجود را برطرف کرد.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها