Portal_background_image

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور: پيشرفت و توسعه شهري با اتحاد جريان هاي سياسي محقق مي شود

جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران، ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی و معارفه شهردار جدید اراک، گفت: پیشرفت و توسعه شهری با اتحاد، همدلی جریان های سیاسی، مردم و مسئولان محقق می شود.

 جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور اظهار کرد: شهرداری به عنوان دستگاه راهبری امور شهری با بیش از 300 وظیفه خدمات رسانی دارد و فعالیت های آن باید به دور از فعالیت های سیاسی و در سایه مشارکت جویی و خلاقیت و جدیت دنبال شود.

وی ادامه داد: تقویت زیرساخت های شهری و بهبود مناسبات و مبلمان شهری در سایه اعتماد حداکثری مردم و مسئولان ایجاد می شود و باید همه ظرفیت ها به صورت صحیح در راستای پیشبرد امور شهری هدایتگری شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور خاطرنشان کرد: افزایش اعتماد مردم به شهرداری ها بهبود مشارکت افراد جامعه در زمینه فعالیت های اجتماعی و فرهنگی را رقم می زند.

جمالی نژاد شناسایی و معرفی جاذبه های شهرها برای توزیع مسافرت ها را از برنامه های اولویت دار وزارت کشور در سال جاری دانست و گفت: یکهزار و 279 شهر و 37 هزار روستا در سطح کشور وجود دارد اما، 400 روستا و شمار کمی از شهرهای کشور هدف گردشگری بوده و مردم در نوروز و تابستان به آن ها مسافرت می کنند.

وی ادامه داد: ضعف در معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی شهرها و روستاها از جمله مهمترین عوامل توزیع ناعادلانه مسافرت مردم در بین شهرهای کشور است و می طلبد که تلاش هدفمندی در معرفی جاذبه های گردشگری شهرها و روستاها در دستور کار مدیران استانی قرار گیرد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود: ظرفیت های تاریخی و گردشگری متعددی در استان مرکزی وجود دارد که تبدیل این استان به مقصد گردشگری نیازمند معرفی این جاذبه ها دارد.

جمالی نژاد گفت: برند سازی از دیگر راهکارهای افزایش حضور گردشگر در شهرهای کشور است و می طلبد که مسئولان استانی در این زمینه حضور فعالانه داشته باشند.

وی یادآور شد: با وجود بارش های سنگین شبانه روز اخیر در استان های خوزستان، لرستان و کهکیلویه و بویر احمد شرایط فوق بحرانی حاکم است و با توجه به هم مرزی برخی شهرهای استان مرکزی با این استان ها باید مراقبت ها ویژه برای مقابله با حوادث احتمالی در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با یادآوری جاری شدن سیل در استان های گلستان و مازندران، افزود: کمک رسانی به مردم این مناطق سیل زده قابل تقدیر است و می طلبد که در صورت بروز هرگونه مشکل در سایر استان ها نیز کمک رسانی هدفمند به صورت فوق العاده صورت بگیرد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها