Portal_background_image

پيام استاندار به مناسبت 14 و 15خرداد ماه

پيام استاندار به مناسبت 14 و 15خرداد ماه

نيمه خرداد، يادآور آغاز قيام ملتي مومن و انقلابي است كه با لبيك گفتن به رهبري فرزانه و صديق از سلاله پاك پيامبر (ص) « بيداري اسلامي » را نويد دادند و الگوي ايستادگي در برابر رژيم هاي طاغوتي وابسته به اجانب را براي ملتهاي مستضعف جهان ، ترسيم كردند .
نيمه خرداد ، همچنين يادآور به سوگ نشستن ملت ايران ، در غم فراق بنيانگذار انقلاب اسلامي و آغاز گر نهضت عظيم بيداري اسلامي است .
اكنون در ايامي به سرمي بريم كه هريك به نوبه خود در تاريخ پرفراز و نشيب ايران و انقلاب اسلامي از جايگاه و اهميت خاصي برخورداراست.
يكي از اين روزها 14 خرداد سالروز رحلت ابر مرد تاريخ معاصر ايران ، حضرت امام خميني (ره) و ديگري سالروز قيام مردمي فرزندان اين مرز و بوم در خرداد ماه سال 42 است كه نقطه عطفي در تاريخ مبارزات مردم ايران به شمار مي آيد .
در 14 خرداد ماه خورشيدي غروب كرد كه بدون ترديد ، تاريخ شيعه پس از پيامبر (ص) و ائمه معصومين (ع) شخصيتي مانند او سراغ ندارد . فقيهي جامع الشرائط، عالمي وارسته و دانشمندي تمام معنا كه
انديشه هاي بلند و گرانسنگ ايشان ، چراغ راه هر جوينده حقيقت طلبي است .
آري امام خميني كبير (ره) ، دريائي از معرفت و عشق انسانهاي مجاهدي است كه در پرتو رهبريها و رهنمودهاي ارزنده ايشان ، پرده هاي سياه و ظلماني را كنار زده و نور و روشنايي را براي مردم اين آب و خاك به ارمغان آوردند .
قيام مردمي 15 خرداد نيز كه زمينه ساز انقلاب اسلامي در سال 57 بود ، يادآور رشادت و از خود
گذشتگي ، ايثار و جانفشاني مردمي است كه از قدرتهاي پوشالي نهراسيدند و پيروزي و طلوع خورشيد انقلاب را در انديشه هاي زلال خود به نظاره نشستند . در آستانه پنجاهمين سالگرد نهضت امام خميني(ره) مروري بر اين رويداد عظيم مي تواند روشنگر بسياري از ابهامات كنوني جامعه ما باشد .
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها