Portal_background_image

استاندار درنشست ستاد برگزاري مراسم سالگرد ارتحال امام خميني (ره): پنج هزار زائر استان مركزي به مرقد حضرت امام (ره) اعزام مي شود

استاندار مرکزی در نخستین نشست ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، گفت: پنج هزار زائر از این استان برای شرکت در سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) به مرقد مطهر اعزام می شوند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: یک هزار 500 نفر از این تعداد از اراک، یک هزار و 500 نفر از زرندیه و 2 هزار نفر از شهرستان ساوه در این مراسم حضور دارند.

وی با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم ارتحال جانسوز حضرت امام راحل گفت: استان مرکزی استان زادگاه حضرت امام (ره) است بنابریان همه دستگاه ها و نهادها بکوشند این آیین در خور شان و جایگاه رفیع امام خمینی (ره) برگزار شود.

وی اظهار داشت: مراسم امسال ارتحال حضرت امام (ره) به سبب مصادف شدن با عید مبارک فطر نیازمند برنامه ریزی منسجم متولیان امر است.

استاندار مرکزی گفت: این استان در مسیر حرکت کاروان زائران مرقد مطهر قرار دارد بنابراین باید تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شود.

آقازاده افزود: فرمانداران در شهرستان های استان نیز با برگزاری نشست هایی نسبت به تشکیل کمیته برای برگزاری مراسم برنامه ریزی داشته باشند.

وی اظهار داشت: مسئولیت ستاد ارتحال حضرت امام(ره) در سال های گذشته با معاونت عمرنی استانداری مرکزی بود اما چون این مهم در سراسر کشور با مسئولیت معاون سیاسی و امنیتی استانداری ها است، بنابراین این مسئولیت در استان مرکزی نیز با مدیریت معاون سیاسی پیگیری می شود.

استاندار مرکزی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفین در برگزاری مراسم ستاد ارتحال حضرت امام (ره) وظیفه سنگینی برعهده دارد، بنابراین فعالیت ستاد با محوریت این 2 نهاد انجام شود.

آقازاده افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و تاکید مقام معظم رهبری تلاش شود برگزاری مراسم با حداکثر صرفه جویی و از اعتبار هزینه شده سال گذشته بیشتر نشود و در صورت افزایش با توجه به افزایش سطح عمومی قیمت ها از کمک مردمی و خیران استفاده شود.

جانشین فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز گفت: پنج کمیته شامل فرهنگی، پشتیبانی، امنیتی، اجرای مراسم و بهداشت و درمان برای برگزاری مراسم سی امین سالگرد ارتحال در استان مرکزی تدارک شده است.

«محسن گلشن زاده» افزود: این نهاد آماده است همانند سال های گذشته در برگزاری مراسم و اعزام زائران به مرقد همکاری لازم را داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز گفت: حضرت امام خمینی (ره) شخصیت ملی و جهانی است و شایسته است جشنواره فرهنگی و هنری با رویکرد بین المللی در استان مرکزی به عنوان استان زادگاه امام برگزار شود.

حجت الاسلام «عباس دانشی» افزود: این جشنواره قابلیت برگزاری به صورت بین المللی دارد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها