Portal_background_image

با حضور رئيس سازمان ميراث فرهنگي كشور: پنج طرح گردشگري،عمراني و اقتصادي درشهرستان تفرش به بهره برداري رسيد

با حضور سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور پنج طرح گردشگری شهرستان تفرش در جریان سی و دومین سفر کاروان تدبیر و امید به بهره برداری رسید.

این طرح ها شامل ساختمان اداری امور منابع آب، رونمایی از گنبد امامزاده محمد، فاز 2 تصفیه خانه، موزه میرشکرایی و ساماندهی اطراف مقبره پروفسور حسابی است.     

آغاز عملیات اجرایی کارخانه تولید پوشاک نقش بافت آرمیکا نیز از دیگر طرح هایی است که در این سفر با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام شد.   

ساختمان اداری امور منابع آب شهرستان تفرش از سال سال 1387 با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 500 میلیون ریال از محل منابع جاری آغاز شده بود که در این سفر به بهره برداری رسید  .

این طرح در زمینی به وسعت 536 متر مربع مربع و در سه طبقه ایجاد شده است.

رونمایی از گنبد امامزاده محمد نیز از دیگر طرح هایی بود که در این سفر توسط آقای سلطانی فر به عنوان نماینده عالی دولت انجام شد.

عملیات اجرایی این گنبد در سال 1394 آغاز شده بود و توسط پیمانکاری در اصفهان ساخته و نصب شده است.

هزینه اجرای این طرح فرهنگی یک میلیارد و 500 میلیون ریال بوده است.

افتتاح فاز 2 تصفیه خانه تفرش نیز از دیگر طرح های این سفر است که با اعتبار 130 میلیارد ریال از محل منابع داخلی شرکت آب و فاضلاب آماده سازی شده است است.

این تصفیه خانه برای افق 20 ساله طراحی شده و به شیوه لجن فعال با حذف ازت طراحی شده است.

بهره برداری از موزه میرشکرایی شهرستان تفرش تیز از دیگر طرح های این سفر است.

این ساختمان در زمینی به وسعت 540 متر مربع و در زیربنای 200 متر مربع ایجاد شده و برای بهره برداری از آن سه میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

طرح ساماندهی اطراف مقبره پروفسور حسابی نیز از سال 1394 در برنامه مسئولان شهرستان تفرش قرار گرفته است.

پیش بینی که این پروژه با طراحی محوطه و حذف کاربری های مزاحم فضایی در زمینی به وسعت 11 هزار متر مربع اجرا شود و مقرر شده است که پس از آزاد سازی خصوصی اطراف مقبره، اجرای این طرح به مزایده گذاشته شود.

کارخانه تولید پوشاک نقش بافت آرمیکا که امروز عملیات اجرایی آن توسط معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آغاز شد، با سرمایه گذاری شخصی در بخش توسعه ناحیه صنعتی تفرش در زمینی به مساحت 25 هکتار انجام می شود.

برآورد اعتبار مورد نیاز برای این واحد 2 هزار و 800 میلیارد ریال است و در فضای 10 هزار هکتاری کارگاه های تولیدی آن، سالن های تولید پوشاک و مراحل بعد بافندگی پارچه، ریسندگی و رنگرزی لیجاد می شود.

بهره برداری از سه مجتمع گردشگری فدک گیتی، هتل پیام و مجتمع گردشگری هفت آسمان اراک نیز از دیگر برنامه هایی است که قرار است با حضور آقای سلطانی فر امروز انجام شود. 

گفتنی است کاروان تدبیر و امید روزهای دوم و سوم آبان ماه جاری میهمان استان مرکزی است.دیدار رئیس جمهوری با مردم اراک و خمین، برگزاری نشست توسعه و سرمایه گذاری با حضور فعالان اقتصادی بخش دولتی و خصوصی، دیدار با نخبگان، علما و برگزیدگان استان مرکزی، بازدید از شرکت واگن پارس اراک و بهره برداری از طرح های اقتصادی و عمرانی به صورت ویدئو کنفرانس، نشست شورای اداری، حضور در بیت امام راحل و نشست خبری از جمله برنامه های تدارک شده این سفر در روز نخست در شهرستان اراک است. 

**** صنعت گردشگری کشور پس از برجام وارد فضایی امیدبخش شد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شورای اداری شهرستان تفرش، گفت: صنعت گردشگری کشور پس از توافق هسته ای و برجام وارد فضایی امیدبخش و روشن شد.

سلطانی فر  افزود: بسیاری از مذاکرات پیش از توافق هسته ای برای بهبود حوزه گردشگری منجر به امضای قرارداد نشد، اما این امر پس از توافق هسته ای و برجام تغییر کرد و جنبه عملی و اجرایی به خود گرفت و کشورمان را وارد فضایی جدید، سودآور، مفید و ارزشمند کرد.

وی  تصریح کرد: امروزه موفقیت در مذاکرات هسته ای، برجام و توافق با طرف مقابل اقدامی چشمگیر و بزرگ محسوب می شود که سایه جنگ را از کشور برداشته است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: تحریم های ناعادلانه بر ضد ایران پیشرفت کشور را سال ها به تعویق انداخت و بنیان های اقتصادی کشور را بطور جدی تهدید کرد.

وی اضافه کرد: امروز به برکت همکاری مردم فرایند توسعه و پیشرفت کشور به خوبی دنبال می شود، البته در برخی زمینه ها سرعت پیشرفت متفاوت است.

وی مشکلات اقتصادی و تحریم ها را به عنوان دو معضل مهم دولت تدبیر و امید در بدو آغاز فعالیت خواند و اضافه کرد: با تلاش دولت کاهش تورم، رفع تحریم ها و ایجاد آرامش در بازار ارز، قیمت ها بوجود آمد و دولت هم اکنون سعی دارد با تمهیدات لازم رونق اقتصاد و بهبود وضعیت اشتغال را فراهم کند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: سایه جنگ، درگیری نظامی و تهدیدات کشورهای مختلف به ویژه کشورهای 1+5 بر ضد ایران از دیگر مشکلات پیش روی کشور بود، زیرا گروهی از دشمنان بر این باور بودند که ایران بر تعهدات خود پایبند نبوده و با مذاکرات سعی در خرید زمان داشته اند.

سلطانی فر با اشاره به تمایل سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت در اقتصاد کشورمان، تصریح کرد: مسئولان مربوطه باید موضوع جناح بندی را کنار گذاشته و با تامین امنیت، حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران افراد به سرمایه گذاری ترغیب کنند تا زمینه اشتغالزایی برای جوانان فراهم شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: استان مرکزی و به خصوص شهرستان تفرش در تمام ابعاد از جمله مراکز دانشگاهی و صنعتی رشده کرده و همچنین دارای امکاناتی مطلوب برای سرمایه گذاری است.

سلطانی فر اضافه کرد: این استان باید مانند یک کشور بزرگ در خلق ارزش افزوده، ایجاد اشتغال موثر و در عرصه تجارت خارجی نقشی موثر داشته باشد.

وی گفت: استان مرکزی از نظر جاذبه های تفریحی و گردشگری از قابلیت های ارزشمندی برخوردار است و بسیاری از مشاهیر علوم مختلف و همچنین معمار کبیر انقلاب از این استان بوده اند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: مدیران باید توسعه، تغییر و تحول را سرمنشا کار خود قرار داده و نباید در راستای حفظ وضعیت موجود فعالیت کنند.

سلطانی فر با اشاره بررسی مشکلات به شهرستان تفرش پیش از سفر کاروان تدبیر و امید به استان مرکزی، اظهارکرد: تکمیل و بهره برداری طرحهای این شهرستان که در توسعه و پیشرفت استانی دخیل است، در اولویت قرار می گیرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه















  مطالب اختصاصی




  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها