Portal_background_image

با حضور استاندار؛ پنج طرح عمراني و درماني در اراك به بهره برداري رسيد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی، معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون امور حقوقی و مجلس سازمان تامین اجتماعی پنج طرح عمرانی و درمانی در اراک به بهره برداری رسید.

زمانی قمی استاندار مرکزی در آیین بهره برداری از طرح توسعه ساختمان اداری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ، اظهار کرد: اداره کل ، کار و رفاه اجتماعی استان از جایگاه خاصی برخوردار است و با توجه به صنعتی بودن استان مرکزی و ظرفیت های اشتغال، توسعه تعاونی ها مولفه ای ارزشمند محسوب می شود.

زمانی قمی گفت: اقدامات و فعالیت های مطلوبی در حوزه تعاونی ها انجام گرفته است اما، با توجه به ظرفیت ها می توان تعداد تعاونی ها از نظر کمی و کیفی افزایش داد.
وی افزود: جریان تعاون در رشد و اعتلای اقتصادی کشور نقشی محوری دارد و با مسیر قانونی و اصلاح برخی قوانین و ظرفیت های موجود می توان شاهد افزایش بهره وری تعاونی ها در استان مرکزی بود.

کلانتریان معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این آئین، تصریح کرد: تعاونی ها مدیریت سرمایه های خرد مردم را دنبال می کنند و افزایش تعداد این بنگاه های اقتصادی در راستای فقرزدایی، عدالت اجتماعی و توسعه کارآفرینی نقش موثری دارد.

وی تصریح کرد: جوانان، نخبگان و فارغ التحصیلان باید برای حل معضل بیکاری باید به سمت تعاونی ها حرکت کنند چراکه ظرفیت های شغلی فراوانی در تعاونی ها نهفته است.
کلانتری افزود: استان مرکزی در زمینه صنعت و تولید اشتغال استانی پیشگام است و در توسعه تعاونی های نیز می تواند استانی پیشرو باشد.

گفتنی است  توسعه ساختمان اداری اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی از سال 1390 آغاز شد و در چهار طبقه و یک طبقه پارکینگ، در 2 هزار و 200 مترمربع با اعتبار 24 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.اتاق تعاون استان مرکزی نیز با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار مرکزی با 2 هزار و 200 مترمربع وسعت بنا در سه طبقه با اعتبار 12 میلیارد ریال بهره برداری شد.

در آئین بهره برداری از طرح های بیمارستان امام خمینی (ره) اراک معاون امور حقوقی و مجلس سازمان تامین اجتماعی گفت: هدایتگری حوزه درمان در این سازمان، برنامه محور و اثربخش است و تلاش شده بیشترین بهره وری از منابع و امکانات ایجاد شود.

وی افزود: راهبردهای اساسی در حوزه درمان تامین اجتماعی همسو با سیاست های دولت تدبیر و امید در ارتقاء سطح درمان و خدمات رسانی مطلوب به بیمه شده دیده شده است.

وی توضیح داد: کتاب راهبری خدمات درمان تامین اجتماعی منشوری کارشناسی و اثربخش در تامین نیازها و بهبود کیفی و کمی خدمات در کشور است که ضمن شفاف سازی استراتژی سازمانی و تمامی زیربخش ها در بهره گیری بهینه از منابع و پیشگیری از هدرفت سرمایه و توان انسانی نقش محوری دارد.

معاون امور حقوقی و مجلس سازمان تامین اجتماعی یادآورشد: این سازمان دومین تولید کننده خدمات سلامت در کشور است و در سه سال اخیر تلاش حداکثری برای همراهی با سیاست های برنامه تحول نظام سلامت را در کشور داشته است.

تاج الدین عنوان کرد: بهبود کیفی زیرساخت ها و امکانات درمانی در راهبردهای سازمان تامین اجتماعی در تمامی کشور مشهود است و نمونه آن در استان مرکزی است ارتقاء هتلینگ سه بیمارستان اراک، شازند و ساوه، ساماندهی اورژانس ها و توسعه تجهیزات تشخیصی و درمانی و نیروی انسانی متخصص است.

وی یادآور شد: در حوزه درمان سرپایی نیز سازمان تامین اجتماعی نگاه ویژه ای به بهبود کیفی خدمات و توسعه این مراکز در سطح استان ها به ویژه مناطق کمتر برخوردار دارد و در استان مرکزی تا سال آینده سه درمانگاه در شهرستان های زرندیه، تفرش و دلیجان بهره برداری می شود.

گفتنی است  3 طرح درمانی و عمرانی در بیمارستان امام خمینی (ره) به بهره برداری رسید.این پروژه ها شامل بهره برداری از بلوک زایمان، واحد استریلیزاسیون (CSR) و واحد رادیوگرافی دیجیتال در این بیمارستان است .

بلوک زایمان این بیمارستان در فضایی به وسعت 800 متر مربع احداث شده و به بهره برداری رسیده است. این بلوک زایمان شامل بخش های پذیرش، تحت نظر، 11 اتاق زایمان فردی (LDR)، یک اتاق زایمان در آب، استیشن مرکزی مامایی، اتاق های خدماتی و پشتیبانی، آموزش، سالن انتظار و اتاق کودک می باشد.برای بهره برداری از این بلوک زایمان 13 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل اعتبارات هتلینگ سازمان تامین اجتماعی تامین شده است.

واحد استریلیزاسیون (CSR) این بیمارستان در فضایی به وسعت 150 متر مربع احداث شده و به بهره برداری رسیده است.این واحد استریلیزاسیون (CSR)شامل بخش های کثیف، بسته بندی و استریل می باشد که فعالیت استریلیزه کردن وسایل بیمارستانی را انجام می دهد.برای بهره برداری از این واحد یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل اعتبارات جاری سازمان تامین اجتماعی استان مرکزی تامین شده است.

واحد رادیوگرافی دیجیتال این بیمارستان نیز در فضایی به وسعت 30 متر مربع احداث شده و بهره برداری رسیده است.برای بهره برداری از این واحد رادیوگرافی دیجیتال 3 میلیارد و 500 میلیلون ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل اعتبارات جاری سازمان تامین اجتماعی استان مرکزی تامین شده است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها