Portal_background_image

با حضور استاندار؛ پنج طرح عمراني، خدماتي و اقتصادي در شهرستان زرنديه بهره برداري شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی همزمان با هفتمین روز از ایام الله دهه فجر، پنج طرح عمرانی، خدماتی و اقتصادی در شهرستان زرندیه با اعتباری بالغ بر 165 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

 این طرح ها شامل بهره برداری از مرحله دوم کارخانه کارتن سازی پرند پیشتاز، شرکت اتحاد مولد نیرو، کارخانه آرد سنبل، ساختمان اداره گاز شهر زاویه و بهره برداری از بلوار شهر مامونیه است که در مجموع برای ساخت و راه اندازی آن ها 165 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است. واحد تولیدی کارتن سازی پرند پیشتاز با ظرفیت تولید سالانه 22 هزار و 500 تن ورق و کارتن فعالیت داردکه با بهره برداری از مرحله دوم این طرح ظرفیت تولید آن به 30 هزار تن تولید کارتن و ورق در سال افزایش می یابد. 

ساخت و تجهیز مرحله دوم این واحد تولیدی 100 میلیارد ریال هزینه داشته که 30 درصد آن از محل تسهیلات اعتباری و بقیه به صورت آورده بخش خصوصی تامین شده است.

واحد تولیدی کارتن سازی پرند پیشتاز 16 هزار متر مربع زیربنا دارد که با بهره برداری از مرحله دوم این واحد اشتغالزایی در آن از 130 نفر به 150 نفر رسیده است.

شرکت اتحاد نیز از دیگر طرح های افتتاح شده است که با فعالیت در زمینه ساخت دینام و استارت خودرو با اعتبار 20 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است.اشتغال ایجاد شده از این طرح صنعتی 90 مورد بوده است.

کارخانه آرد سنبل زرندیه نیز با اعتبار 22 میلیارد ریال توسط سرمایه گذار بخش خصوصی با اشتغال مستقیم 15 نفر و تولید سالانه 75 هزار تن آرد به بهره برداری رسید.

همچنین با حضور استاندار مرکزی ساختمان اداره گاز شهر زاویه با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 865 میلیون ریال در 2 طبقه 450 متری به مساحت 620 متر مربع به بهره برداری رسیده است.

عملیات اجرایی ساخت سه واحد مسکونی 70 متر مربعی با اعتباری بالغ بر 2میلیارد ریال برای اسکان توانجویان دو معلول تحت پوشش بهزیستی نیز با حضوراستاندار مرکزی آغاز شد.

بهره برداری از بلوار جمهوری اسلامی شهر مامونیه نیز با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال از دیگر طرح های بهره برداری شده در هفتمین روز از دهه مبارک فجر در شهرستان زرندیه است. 

استاندار مرکزی در حاشیه آئین افتتاح شرکت اتحاد مولد نیرو در خصوص اقدامات انجام شده از سوی دولت برای رونق صنایع و واحدهای تولیدی ، اظهار کرد:  در سالجاری تاکنون حدود 502 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید از طریق سایت بهین یاب و رجوع متقاضیان به بانکها به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط استان پرداخت شده است.

وی افزود: با پرداخت این تسهیلات تاکنون 151 واحد تولیدی به چرخه فعالیت بازگشته اند و تاثیر این وام ها در ابتدای سال 96 در واحدهای تولیدی نمایان تر خواهد شد.

استاندار مرکزی گفت: رفع مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی بزرگ نیز در دستور کار مجموعه دولت در استان است و در این راستا اقداماتی انجام شده و پیگیری هایی نیز در حال انجام است.

زمانی قمی در جمع خبرنگاران نیز گفت: راهپیمایی ۲۲بهمن در حقیقت تاکید مردم جای جای ایران اسلامی بر اهداف و آرمان های متعالی انقلاب اسلامی از جمله حاکمیت دینی و استقرار اخلاق است.

وی افزود: این روز بزرگ، روز شکرگزاری مردم به خاطر رهایی از یوغ استبداد داخلی و سلطه خارجی است.

استاندار مرکزی بیان کرد: با توجه به صداهایی که اخیرا در جهان و منطقه طنین انداز شده و درک بالای ملت ایران از اتفاقات جهان، ضرورت حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن بیش از پیش احساس می شود.

زمانی قمی تصریح کرد: امروز شاهد به گوش رسیدن آهنگ خشن و زشت نژادپرستی در غرب هستیم آن هم در شرایطی که دنیا ادعای استقرار دموکراسی و آزادی را دارد، اما حق انتخاب سرزمین هم در اختیار نژادپرست ها قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی متاسفانه حق انتخاب سرزمین نیز در کنترل و اختیار کسانی قرار گرفته که هنوز در دام نژاپرستی اسیر هستند و نه از حکومت داری، نه از نحوه ارتباط با مردم خود و دیگر کشورها چیزی نمی دانند.

استاندار مرکزی خاطرنشان ساخت: شرایط خاورمیانه نیز امروز شرایط بسیار حساسی است که عناصر استکباری در این منطقه و سردمداران آنها در کشورهایشان، تلاش دارند نظم منطقه را به هم بریزند تا اهداف خود را پیاده سازی کنند.

زمانی قمی اظهار داشت: در این شرایط گفتمان ایجاد نظم و امنیت در منطقه و استقلال و عزت جویی، از سوی جمهوری اسلامی ایران طنین انداز شده و این امنیت مرهون انقلاب اسلامی است.

وی اضافه کرد: مردم مومن و ولایتمدار ایران اسلامی ثابت کرده اند هر گاه فشارها و توطئه های بیگانه علیه نظام بیشتر می شود، این مردم آمادگی بیشتری برای ایستادگی و مقاومت در برابر توطئه ها پیدا می کنند.

گفتنی است  استاندار مرکزی در سفر به شهر زاویه با حضور در منزل شهیدان حسنعلی و غلامحسین احمدی و در شهرستان زرندیه با حضور در گلزار شهدای شهر پرندک با نثار گل به مقام شامخ شهدا ادا احترام کرد.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها