Portal_background_image

پنجمین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک با حضور استاندار مرکزی برگزار شد

پنجمین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک صبح امروز به ریاست محمد حسین مقیمی در محل استانداری برگزار شد.

محمد حسین مقیمی با اشاره به نقش تعیین‌ کننده درخت در کاهش آلودگی و پالایش هوا، گفت: با حفظ و توسعه درختکاری نگذاریم استان مرکزی در جهت کاهش آلودگی هوا با مشکل روبرو شود .

استاندار مرکزی افزود: همه ما مسئولیم با از بین رفتن یک درخت چند درخت را جایگزین آن کنیم چرا که با کاشت درخت  می توانیم هوای سالم را در شهر اراک  بیمه نمائیم.

وی ابراز کرد: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری موظف است در طراحی شهری و اجرای سندهای شهر‌سازی به حفظ و صیانت از درختان توجه ویژه نماید.

مقیمی با اشاره به فعالیت شرکت معدنی املاح ایران در کویر میقان، اظهار کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی موظف است  فعالیت شرکت معدنی املاح ایران را به صورت علمی و تخصصی  ارزیابی نماید و در صورت تائید زیانبار بودن این فعالیتها باید نسبت به رفع آنها اقدام شود که در غیر اینصورت فعالیت این واحد صنعتی در شهر اراک لغو خواهد شد.

استاندار مرکزی  با تاکید بر انتقال حساب و دفتر مرکزی شرکت املاح معدنی ایران به اراک،بیان کرد: درحال حاضر این شرکت دفتر مرکزی در استان مرکزی ندارد که با توجه به استفاده از امکانات این منطقه باید درآمد حاصل از عوارض آن نیز به شهر اراک تعلق یابد.

گفتنی است در ادامه گزارشی نیز از بررسی آلودگی امواج الکترومغناطیسی و اثر  آن بر شهروندان ارائه شد که استاندار مرکزی خواستار بررسی همه جانبه بر تمامی امواج و پارازیت در استان و ارائه راهکارهای اصلاحی و مدیریتی شد.

همچنین در این جلسه تعهدات مهار آلودگی شرکت ایرالکو نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها