Portal_background_image

استاندار مركزي: پسابرجام فرصت مناسبي براي توانمندسازي سمن هاست

زمانی قمی استاندار مرکزی در کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک که در محل استانداری برگزار شد، گفت:اعضای سازمانهای مردم نهاد با بهره‌گیری از دوران پسابرجام می‌توانند در حوزه‌های تخصصی توانمندتر شوند.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تبریک اجرایی شدن برجام، اظهار کرد: این موفقیت نشان داد که انقلاب اسلامی ایران منطق بسیار قوی دارد که حتی می تواند برکشورهای توسعه یافته جهان نیز غلبه کند.             

وی اضافه کرد: با درایت و هوشیاری رهبر معظم انقلاب و دولتی که سیاست خود را برمبنای گفت و گو و دیپلماسی صادقانه با مردم داخل کشور و دنیا قرار داد، پیچیده ترین پرونده دنیا با موفقیت به سرانجام رسید.         
وی اظهار کرد: با این پیروزی، کشورمان از ذیل فصل هفت شورای امنیت که خطر قطعی درگیری و نزاع را در برداشت خارج شد، تمام تحریم ها برطرف و نقدینگی های ما در کشورهای خارجی که پشتوانه پول کشور بود آزاد شد و سال آینده نوید سالی خوب برای کشور خواهد بود.

وی افزود:  بهتر بودن شرایط در سال آینده به این معنا نیست که  شرایط بقدری متفاوت است که تمام مشکلات حل می شود ، رفع مشکل اشتغال در کشور با فرض فراهم بودن تمام شرایط و زیرساخت‌ها 3 تا4 سال به طول می‌انجامد.
وی با اشاره به اینکه دولت بدنبال ایجاد مطالبات جدید در مردم نیست، گفت: در شرایطی که درآمد دولت معادل پرداخت یارانه ها است ایجاد انتظار و دامن زدن به مطالبات بی اساس با توجه به قیمت بین 24 و 25 دلار فروش نفت موجب ناامیدی و جداکردن مردم از جمهوری اسلامی می شود که باید از آن پرهیز شود.

زمانی قمی افزود: اعضای سمن‌ها با بهره‌گیری از دوران پساتحریم می‌توانند در حوزه‌های تخصصی توانمندتر شوند.

 وی بیان کرد: سمن‌ها با انتقاد سازنده به عملکرد مطلوب دولت کمک کرده و با نگاه فراجناحی خود به پیشرفت جامعه کمک می‌کنند که جامعه ما این نوع نگاه و عملکرد را نیاز دارد.

 استاندار مرکزی گفت: رسانه‌ها و خبرنگاران مستقل ابزارهای کنترل‌کننده در جامعه هستند و لوازم بهتر شدن وضع جامعه می باشند که باید به عنوان محرم ترین افراد در جهت تقویت آنها کوشید زیرا هر چه مردم بیشتر در جریان امور قرار بگیرند ، بیشتر ما را کمک می کنند و می توانیم از آنها مدد بگیریم.

 زمانی قمی در ارتباط با مصوبات کارگروه ،گفت: باید همه تلاش کنیم که این مصوبات به خوبی اجرا شود تا شاهد کاهش آلودگی هوا باشیم، با توجه به اجرایی شدن برجام در آینده می‌توانیم اقدامات مطلوب‌تری در این رابطه انجام دهیم.

  استاندار مرکزی با بیان اینکه همه تلاش‌ها بر این است که از آلام مردم کم شود، افزود: هدف همه کسانی که دغدغه مردم را دارند این است که هیچ کارگری بیکار نشود و همه مردم امکانات مورد نیاز را در اختیار داشته باشند.

وی، همچنین سالروز بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر را تبریک و شادباش گفت و افزود: برگزاری یک انتخابات سالم و پرشور برای دو مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی طبق قانون از وظایف استانداری به عنوان نماینده دولت و مجری انتخابات است.

 استاندار مرکزی  با بیان اینکه مهم‌ترین هدف دولت برگزاری انتخابات سالم، قانونی و پرشور است، افزود: ما هیچ دخل و تصرفی در انتخابات نمی‌کنیم و تا روز انتخابات رفتارمان مبتنی بر قانون خواهد بود.

زمانی‌قمی با اشاره به فرآیند تایید صلاحیت‌ها افزود: مبنا در قضاوت‌های هیئت‌های اجرایی 4 مرجع مشخص شده بوده و به عنوان مجری به قانون عمل کرده و آنچه اجرا شده بر اساس قانون بوده است و از عملکرد فرمانداران و هیئت‌های اجرایی در استان تقدیر و دفاع می‌کنم.

استاندار مرکزی با بیان اینکه شرایط نامزدی بیش از 50 درصد از داوطلبان احراز نشده است، اظهار کرد: هیات های نظارت و شورای نگهبان با توجه به مسیرهای تعیینی وظایف محوله را انجام می دهند و جامعه هم به خوبی اقدامات ناظران و مجریان را رصد کرده و قضاوت نهایی آنان در هفتم اسفندماه در پای صندوقهای رای خواهد بود.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها