Portal_background_image

پروژه‌های محرومیت‌زدایی استان مرکزی به بهره‌برداری رسید .

در مراسمی که با حضور فرمانده قرارگاه قرب کوثر، استاندار مرکزی، فرمانده سپاه روح الله استان  و جمعی از مسئولین استانی پروژه‌های محرومیت‌زدایی سپاه روح‌الله استان مرکزی به بهره‌برداری رسید

استاندار مرکزی گفت: بسیج سازندگی پس از دوران دفاع مقدس به دستور امام خمینی(ره) بر اساس شرایط استراتژیک و تجارب حاصله از هشت سال دفاع مقدس و در راستای بهبود و توسعه وضعیت اقتصادی و استفاده از ظرفیت عظیمی تحت عنوان قرارگاه مهندسی تشکیل شد.
علی‌اکبر شعبانی‌فرد افزود: با تشکیل بسیج سازندگی فرماندهان دلیر که یک روز هدایت عملیات‌های مختلف در جبهه‌های نبرد را بر عهده داشتند با بهره‌گیری از تخصص و تجارب خود توانستند خدمات زیادی در جهت سازندگی کشور و خدمت‌رسانی ارائه دهند.
وی با بیان اینکه سپاه در شرایط تحریم و در سال اقتصاد مقاومتی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری گام‌های اساسی برداشته است، تصریح کرد: دشمن در جهت تضعیف این نهاد مقدس گام‌های بسیاری برداشته است.
استاندار مرکزی اظهار داشت: سپاه امروز در پیشرفته‌ترین پروژه‌های کشور از پروژه‌های نفتی تا های‌تکنولوژی، به رهبری فرمانده معظم کل قوا در کشور مشارکت داشته و توانسته است سازندگی‌های مختلف و قابل توجهی را در سطح کشور رقم بزند.
شعبانی‌فرد اعزام جوانان و اقشار مختلف به مناطق عملیاتی در قالب اردوهای راهیان‌نور و اعزام دانشجویان به مناطق محروم به منظور خودکفایی را از اقدامات موثر سپاه عنوان کرد.
وی خاطر نشان ساخت: با اجرای طرح‌های بنیادی، زیربنایی و محرومیت ‌زدایی که بر اساس برنامه پنجم توسعه و افق 1404 تدوین شده، امروز در این استان حدود 80 طرح به بهره‌برداری می‌رسد.
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی نیز گفت: بیش از 40 پروژه واگذار شده به قرارگاه قرب کوثر در استان در قالب مساجد، غسالخانه، خانه عالم، کتابخانه و... به طور کامل اجرا شده است.
سردار مهدی صدیقی افزود: از مجموع 54 پروژه واگذار شده به قرارگاه کوثر 47 پروژه به صورت 100 درصدی تکمیل و آماده بهره‌برداری است که به صورت نمادین پروژه روستای سهل‌آباد افتتاح می‌شود.
وی از اجرای هفت پروژه عمرانی دیگر با 80 درصد پیشرفت در سطح این استان خبر داد و اظهار امیدواری کرد این پروژه‌ها نیز در آینده نزدیک آماده بهره‌برداری شوند.
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی خاطر نشان کرد: 29 پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی توسط گروه‌های جهادی در سال جاری آغاز شد که به اتمام رسیده است.
صدیقی در مجموع اعتبار ساخت 83 پروژه عمرانی استان را یک میلیارد و 385 میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: از این میزان 350 میلیون تومان توسط استانداری و 750 میلیارد تومان نیز توسط سپاه تخصیص داده شده است.
وی محرومین را ولی‌نعمتان جامعه عنوان کرد و تصریح کرد: اقتدار و عزت دولت به پشتیبانی ملت است.
صدیقی نبود غسالخانه در برخی از روستاهای دور افتاده و محروم استان را از معضلات روستاهای استان مرکزی عنوان کرد و بیان داشت: برخی از شهرهای استان نیز به احداث خانه‌های عالم نیازمند هستند که این مهم در دستور کار سپاه و بسیج سازندگی قرار گرفته است.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها