Portal_background_image

معاون وزير تعاون: پرداخت 18 هزار ميليارد تسهيلات اشتغال روستايي تصويب شد

کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست تخصصی مدیران عامل شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی کشورو امضاء تفاهم نامه همكاري مشترك تعاون شهر محلات، گفت: پرداخت 18 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در بانک های عامل کشور تصویب و تعیین تکلیف شد.

کلانتری معاون تعاون وزارت کارف تعاون و رفاه اجتماعی اظهار کرد: 120 هزار میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی تخصیص داده شده که تاکنون 18 هزار میلیارد ریال در بانک های عامل تصویب شده و تا پایان تیرماه این میزان به 50 هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.

وی ادامه داد: در نیمه دوم امسال، 60 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها پرداخت می شود.

کلانتری افزود: از ظرفیت تعاونی ها و دهیاران باید برای سرعت بخشیدن به جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی بهره گیری شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارکرد: در شرایط اقتصادی کنونی و تحریم ها باید با تشکیل تعاونی، همبستگی اجتماعی و تقویت روحیه همکاری، مضاعف و بی انگیزگی و ناامیدی از جامعه زدوده شود.

وی گفت: تعاونی ها اصلی ترین نهاد مشارکتی هستند که می توانند ظرفیت های اقتصادی و اجرایی مردم را مدیریت کنند.

کلانتری ادامه داد: تعاونی ها از بدنه مردم، برای مردم و در خدمت جامعه هستند و عامل هم افزایی و بهره وری محسوب می شوند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: در سه سال گذشته تنها 10 شرکت توسعه و عمران تشکیل شده بود که اینک به 66 تعاونی افزایش یافته و 50 تعاونی دیگر نیز در مسیر ثبت قرار دارد.

وی گفت: امید است با تفاهم‌ نامه ‌ای که بین وزرای کشور و تعاون به منظور حمایت از این تعاونی‌ها امضا می‌شود یک فصل جدید در حیات اقتصادی و توسعه این تعاونی‌ها ایجاد شود.

کلانتری ادامه داد: یکی از عوامل فزاینده مشارکت اجتماعی در اقتصاد، تعاونی‌ها هستند و در واقع این بنگاه های مردمی فرهنگ کار جمعی و همکاری هدفمند را گسترش می‌دهند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تعاونی توسعه و عمران با هدف جلب مشارکت مردم در فعالیت های اقتصادی و مدیریت توسعه در شهرستان ها و روستاها تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت ها و منابع خرد مردمی از اهداف عمده تعاونی توسعه و عمران شهرستانی است که رونق اشتغال و آبادانی را به شهرها و روستاها هدیه می کند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس ماده 26 برنامه ششم توسعه به دولت اجازه داده شده تا فعالیت های خدماتی، آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و ورزشی را به تعاونی ها واگذار کند.

کلانتری اظهارکرد: تعامل بین تعاونی‌های تابعه یک شهرستان با محوریت مجموعه تعاونی توسعه و عمران شهرستان یک اقدام اساسی است که باید به آن توجه شود.

وی ادامه داد: تشکیل تعاونی های تولیدی و صادراتی در هر شهرستان عامل سودآوری با محوریت افزایش تولید و صادرات است و با یک برنامه ریزی منسجم می توان ارزش افزوده اقتصادی در این بخش را دو چندان کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها