Portal_background_image

وزير صنعت مطرح كرد: پرداخت 15هزار ميليارد تومان تسهيلات رونق توليد در كشور / رشد 40 درصدي صنايع خودرو سازي در سالجاري

نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بهره برداری از طرح توسعه شرکت یدکی موتور ایران در شهرستان ساوه در جمع خبرنگاران ، گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای کوچک و متوسط کشور پرداخت شده است.

نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: بر اساس مصوبه اعطای تسهیلات رونق تولید  این تسهیلات  باید در اختیار هفت هزار و 500 واحد تولیدی قرار می گرفت اماتاکنون به انضمام بخش کشاورزی به حدود 21 هزار و 500 واحد تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است و این روند ادامه دارد.  

نعمت زاده،میزان پرداختی در قالب تسهیلات رونق تولید از در سال جاری 150 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: پیش بینی ما پرداخت حدود 160 هزار میلیارد ریال بود که به این عدد نزدیک شده ایم و با مذاکره با بانک مرکزی سقف پرداخت  این تسهیلات برداشته شده است و تلاش می شود که این رقم به بیش از 200 هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: تسهیلات پرداخت شده رونق تولید در استان مرکزی به بیش از 6 هزار میلیارد ریال می رسد که به 948 واحد تجاری اعطا شده و در حال حاضر نیز طرحی به منظور پرداخت تسهیلات برای صنوف تولیدی متقاضی در حال تدوین است.

نعمت زاده خاطرنشان ساخت: در رابطه با واحدهای صنعتی بزرگ نیز موضوع خرید مدت دار موارد مورد نیاز از خارج کشور در قالب یوزانس یک ساله و در موارد خاص همچون طرح های نوسازی و بازسازی صنایع بزرگ، یوزانس سه ساله مطرح است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: خوشبختانه با وجود تمام محدودیت ها و مشکلات، وضعیت صنایع کشور رو به بهبود است، البته همچنان با مشکل نقدینگی در صنایع مواجه هستیم که تلاش داریم با کمک وام ها و تسهیلاتی که از منابع خارجی دریافت می کنیم، این مشکل را برطرف سازیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: امسال به طور میانگین شاهد رشد پنج درصدی صنعت در کشور بودیم و در برخی صنایع از جمله صنایع خودروسازی با رشد چهل تا پنجاه درصدی مواجه بودیم که متعاقبا صنایع وابسته به این صنعت نیز با رشد همراه خواهند شد.

نعمت زاده تصریح کرد: ما علاوه بر اینکه توان خودکفایی تولید را در اغلب زمینه ها داریم، توان آن را داریم که محصول صادراتی نیز تولید کنیم بنابراین موضوع صادرات به عنوان بخش مهمی از فعالیت واحدهای صنعتی باید مدنظر قرار گیرد.

وی خاطرنشان ساخت: رقابت پذیری یکی از شروط اصلی توسعه صنعتی کشور است و باید با افزایش کیفیت تولید و برنامه ریزی برای صادرات زمینه رونق صنعت فراهم شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ما وظیفه داریم در راستای واگذاری امور به بخش خصوصی، از بخش خصوصی حمایت کنیم تا فعالیت در این عرصه گسترش یابد.

گفتنی است نعمت زاده ظهر پنجشنبه در شهرستان اراک حضور می یابد و پس از بازدید از دو واحد صنعتی و بهره برداری از نیروگاه خورشیدی، جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با حضور وی برگزار خواهد شد.

همچنین نعمت زاده طی این سفر دیداری با آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خواهد داشت.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها