Portal_background_image

سرپرست معاونت اقتصادي استانداري مطرح كرد : پرداخت 14 هزار و 141 ميليارد ريال تسهيلات به صنايع كوچك و متوسط استان مركزي

فرخی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی، گفت: از ابتدای طرح ایجاد رونق تولید در واحدهای تولیدی کوچک و متوسط( از سال گذشته تاکنون) مبلغ 14 هزار و 141 میلیارد ریال به یک هزار و 925 واحد تولیدی کوچک و متوسط استان مرکزی در قالب تسهیلات پرداخت شده است.

فرخی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با بیان اینکه استان مرکزی با دارا بودن 3 هزار واحد صنعتی قطب چهارم صنعت کشور و قطب دوم صنایع مادر به شمار می‌رود، ادامه داد: از ابتدای طرح ایجاد رونق تولید در واحدهای تولیدی کوچک و متوسط( از سال گذشته تاکنون) مبلغ 14 هزار و 141 میلیارد ریال به یک هزار و 925 واحد تولیدی کوچک و متوسط استان مرکزی در قالب تسهیلات پرداخت شده است.

وی افزود: از این میزان 7 هزار و 168 میلیارد ریال به یک هزار و 66 واحد تولیدی در سال 95 و 6 هزار و 973 میلیارد ریال به 859 واحد تولیدی از ابتدای سال 96 تاکنون پرداخت شده است.

فرخی گفت:  در این راستا استان مرکزی پس از اصفهان و تهران رتبه سوم کشور در ارزیابی عملکرد طرح رونق تولید را به خود اختصاص داده است.

وی  تصریح کرد:  در راستای رسیدگی به مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی استان مرکزی با برگزاری 206 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان مرکزی مسائل و مشکلات یک هزار و 985 واحد تولیدی مورد بررسی قرار گرفته است. 

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی ادامه داد: مجموع مصوبات درنظرگرفته شده برای بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری، دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان به منظور مساعدت با واحدهای تولیدی 2 هزار و 669 مصوبه است که از این میزان بیش از 50 درصد آن به مرحله اجرا رسیده و مابقی در دست اقدام است.

فرخی گفت: همچنین 77 واحد تولیدی استان مرکزی که مشکلات آنها در استان قابل حل نبوده، به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صنعت، معدن وتجارت معرفی شده است.

وی در ادامه میزان صادرات غیر نفتی استان مرکزی از ابتدای سال جاری تاکنون را بیش از 800 میلیون دلار اعلام و تصریح کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 50 درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گفته وی صادرات محصولات استان  به 74 کشور جهان انجام می‌شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی  با بیان اینکه استان مرکزی در پایان سال 95  بر اساس اعلام مرکز آمار ایران با 7.4 درصد  کمترین نرخ بیکاری را  داشته است، اظهار کرد: در ارزیابی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، استان مرکزی رتبه دوم مساعد بودن فضای کسب و کار را در سطح کشور دارا  می‌باشد.

فرخی در بخش دیگری از سخنانش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب و شهیدان و تقدیر از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار کرد: به مناسبت ایام دهه فجر 91 طرح اقتصادی با سرمایه‌گذاری 20 هزار و 544 میلیارد ریال با اشتغالزایی مستقیم 2 هزار و 581 نفر در استان مرکزی به بهره‌برداری رسید.

وی تصریح کرد: از مجموع این طرح‌ها 87 طرح به بهره‌برداری رسیده و چهار طرح نیز کلنگ‌زنی و عمليات اجرايي آن آغاز شده است.

به گفته وی از مجموع طرح‌های به بهره‌برداری رسیده 16 طرح در شهرستان‌ اراک، 15 طرح در ساوه،  14 طرح در زرندیه  و مابقی در سایر شهرها بوده است.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها