Portal_background_image

استاندارعنوان كرد: پالايشگاه پلاسماي خون در زرنديه احداث مي شود

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان که در استانداری برگزار شد، گفت: پالایشگاه پلاسمای خون با مشاركت یك شركت كره ای در شهرستان زرندیه احداث می شود.

 زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: ساخت این پالایشگاه بر اساس مذاكرات و توافقات دكتر روحانی ریاست جمهوری با همتای كره ای خود در دستور كار قرار گرفته و همه مدیران مربوطه باید نسبت به تسهیل امور سرمایه گذاران این طرح تلاش كنند.     

وی ادامه داد: این طرح با سرمایه گذاری معادل یك هزار میلیارد تومان به تصویب رسیده كه 80 درصد این میزان سرمایه گذاری از سوی شركت كره ای و بقیه از سوی نمایندگان همان شركت در ایران تامین می شود. 

زمانی‌قمی با اشاره به این نکته که استان‌های زیادی تمایل به جذب این سرمایه‌گذاری دارند، افزود: قبلا تیم اقتصادی استان مرکزی با  نماینده شرکت کره ای در ایران برای این منظور مذاکراتی داشته و توانسته آنها را مجاب نماید که زرندیه مکان مناسبی برای احداث این پالایشگاه است.

استاندار مرکزی  تاكید كرد: پالایشگاه پلاسما مجزا از سازمان انتقال خون بوده و دارای تشكیلات مستقلی است كه می تواند استان و حتی كشور را در زمینه تولید پلاسما از خون اهدایی بی نیاز كند.

زمانی قمی همچنین نسبت به همكاری مدیران استان مركزی در ساخت نیروگاه 1200 مگاواتی در ساوه تاكید كرد و گفت: ساخت این نیروگاه از سوی یك شركت بلژیكی  در دستور كار قرار گرفته است. 
وی افزود: تولید برق این نیروگاه به  روش BOO است که در مدت شش سال به صورت تضمینی از سوی دولت خریداری می شود و بعد از این مدت هم در حوزه رقابت آزاد به مشتریان عرضه خواهد شد.      
زمانی قمی با اشاره به اینکه احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ساوه از مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی است، گفت:  برای احداث این نیروگاه در خارج از محدوده شهرک صنعتی مجوزهایی لازم است که باید از هیات وزیران گرفته شود.

 زمانی قمی با بیان اینکه این طرح ظرف چند هفته آینده توسط شورای اقتصاد به تصویب خواهد رسید، تاكید كرد: مقدمات این طرح به عنوان زیرساختی اساسی در تامین انرژی باید حداكثر تا 10 روز آینده فراهم شده و عملیات اجرایی آن باید تا سفر ریاست جمهوری به استان آغاز شود. 

 استاندار مرکزی گفت: یک تیم متشكل از مدیران كل حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیز داری و سازمان جهاد كشاورزی، آب منطقه ای، توزیع برق، شركت گاز و فرمانداران ساوه و زرندیه در اسرع وقت برای جانمایی مناسب برای ساخت نیروگاه یكهزار مگاواتی ساوه و پالایشگاه پلاسما خون زرندیه به این دو شهرستان اعزام می شوند.

وی گفت: همانگونه که حمایت از سرمایه گذاران در دستور کار مدیریت ارشد استان قرار دارد در مقابل سرمایه گذاران نیز پس از واگذاری زمین باید  برنامه خود را ارائه دهند و منضبط عمل نمایند.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: قطعاً وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت نیرو در اجرای این دو پروژه نظارت خواهند داشت و ما نیز به موقع نظارت های خود را خواهیم داشت.

زمانی قمی تصریح کرد:  همه  اراده ها بر جذب سرمایه گذاران خارجی به ویژه دو سرمایه گذار کره ای و بلژیکی برای احداث این دو مجموعه در استان  متمرکز شده و در این  راستا همه تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها