Portal_background_image

استاندار مركزي: پاسخگويي شفاف مديران مصداق بارزي از پايبندي به حقوق شهروندي است

آقازاده استاندارمرکزی در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها مشترک با کمیته‌ها و سازمان‌های ستاد دهه فجر استان مرکزی، گفت: پاسخگویی شفاف مدیران دستگاه های اجرایی، مصداق بارزی از پایبندی به حقوق شهروندی است.

 آقازاده استاندار مرکزی  باب یان اینکه رسالت روابط عمومی‌ها شفاف‌ سازی و پاسخگویی منطقی به شهروندان است، اظهار کرد: روابط عمومی‌ها پل ارتباطی میان شهروندان و سازمان‌ها هستند و با پیگیری صادقانه امور، پیوند بین مسئولان و مردم را افزایش می دهند.

استاندار مرکزی گفت: هرچه اصل صداقت و پاسخگویی شفاف روابط عمومی ها بیشتر باشد میزان رضایت مندی مردم مضاعف و این امر، کارنامه ای ارزشمند برای دولت و نظام است.

آقازاده تصریح کرد: شهروندان حق انتخاب، انتقاد و اعتراض در چارچوب قانون را دارند و این حق طبیعی است که در مصادیق حقوق شهروندی به صراحت به آن تاکید شده است.

استاندار مرکزی گفت: همه قابل نقد و انتقاد هستند و همواره در جامعه باید گوشی شنوا برای شنیدن انتقادات وجود داشته باشد.

آقازاده افزود: هرسال که به عمر انقلاب اسلامی ایران افزوده می شود، با وجود مشکلات و تنگناها، کارنامه نظام در ابعاد مختلف درخشان تر جلوه پیدا می کند و امنیت امروز خون شهدا است.

استاندار مرکزی گفت: امسال در ایام الله دهه مبارک فجر، 735 طرح با 25 هزارمیلیارد ریال به بهره برداری می رسد که هم از نظر کیفی و هم اعتباری 2 و نیم درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

آقازاده افزود: امسال برای نخستین بار یک میلیادر دلار صادرات غیرنفتی از استان مرکزی، به ثبت رسیده است که این امر موفقیت ارزشمندی محسوب می شود.

وی اظهار کرد: پیش بینی می شود در سال جاری برای 10 هزار نفر فرصت شغلی جدید فراهم شود.

حقیقی  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی  نیز اظهار کرد: پنج هزار و 500 ویژه برنامه در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با مشارکت تمامی اعضای ستاد دهه فجر در 12 شهرستان استان مرکزی پیش بینی شده است.

وی  افزود: برنامه های بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی با محوریت مردمی به ویژه حضور گسترده جوانان تدوین شده است.

حقیقی با بیان اینکه، دیدار بیش از 600 خانواده شهید و ایثارگر در اولویت برنامه های فرهنگی دهه فجر استان برنامه ریزی شده است، گفت: خانواده شهدا، مایه افتخار جامعه،و به عنوان میراث داران انقلاب اسلامی و سرمایه های معنوی کشور به شمار می روند و خدمت به آنان افتخاری بزرگ است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: در راستای پاسداشت یاد و خاطره بنیانگذار انقلاب اسلامی و 62 شهید این دوران، ستاد دهه فجر استان در قالب 12 ستاد شهرستانی، 226 کمیته در سراسر استان، 33 ستاد شهری، 200 ستاد روستایی عشایری و 100 کمیته مردمی شکل گرفته است.

جانشین رییس ستاد دهه فجر استان گفت: برای افزایش مشارک مردم، نشست هایی با احزاب، جوانان و هنرمندان برگزار شده تا از ظرفیت این طیف، در سالگرد پیروزی انقلاب هم استفاده شود.

حقیقی افزود: نشست و مصاحبه با رسانه ها و میزگردهایی تخصصی در زمینه اقتصادی، عمرانی و صنعتی نیز از دیگر اولویت های پیش بینی شده در دهه فجر سال جاری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: در شورای اطلاع رسانی گزارش عملکرد مدیران با حضور اصحاب رسانه بررسی خواهد شد و نخستین نشست این شورا با حضور فرماندار ساوه، رییس سازمان صنعت معدن و تجارت و رییس دانشگاه علوم پزشکی برگزار می شود.

حقیقی در ادامه با تقدیر از روابط عمومی های استان مرکزی گفت : امروز ثابت شده هرجا اطلاع رسانی با پیشرفت فناوری اطلاعات همسو باشد، اقدامات به صورت شفاف و واقعی منعکس شده است.

وی تصریح کرد : نباید روابط عمومی ها در انعکاس اخبار دستگاه ها کوتاهی کنند که در این صورت نهادهای غیررسمی عهده دار خبررسانی می شوند و این برای هیچ سازمانی پذیرفتنی نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: روابط عمومی ها در راستای تکریم مردم نقش بسزایی دارند و با نهادینه کردن حقوق شهروندی در سازمان خود، باید نقش آفرینی کنند.

حقیقی افزود: روابط عمومی ها روند اطلاع رسانی شفاف توسط مدیران را در اداره خود بررسی و طرح هایی برای تقویت این حوزه ارائه دهند.

وی، به ظریب نفوذ 86 درصدی اینترنت در ایران اشاره کرد و گفت : فضای مجازی و شبکه های اجتماعی فرصت مناسبی برای اطلاع رسانی شفاف و فراگیر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی در ادامه گفت: با اجرای طرح تحول سلامت اقدامات مطلوبی در بخش بهداشت و درمان صورت پذیرفته است که باید برای مردم تبیین شود.

گفتنی است در این نشست مدیر کل روابط عمومی استانداری نیز  مطالبی را بیان کرد.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها