Portal_background_image

با حضور استاندار ؛ يك واحد صنعتي با مشاركت هندي ها در ساوه بهره برداري شد

با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان در نهمین روز از دهه مبارک فجر واحد تولیدی «رام پارس» ویژه تولید مواد اولیه فولاد با مشارکت سرمایه گذاران کشور هندوستان در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه به بهره برداری رسید.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: آغاز به کار این واحد تولیدی با 10 میلیون دلار سرمایه گذاری توسط هندی ها میسر شد.

وی بیان کرد: این کارخانه با ظرفیت تولید سالانه 24 هزار تن مواد اولیه فولاد و ایجاد اشتغال برای 150 نفر، نقش مهمی در توسعه صنعتی شهرستان ساوه ایفا می کند.

استاندار مرکزی گفت: قرار است در یک سال و نیم آینده نیز بخش دوم و سوم این واحد صنعتی نیز با سرمایه گذاری حدود 20 تا 30 میلیون دلار و ایجاد 300 شغل راه اندازی شود.

آقازاده گفت: در شرایطی که کشور با تحریم های دشمنان روبرو است، مشارکت سرمایه گذاران هندی در ساخت چنین کارخانه ای نشان از توانمندی کشور و ظرفیت‌های موجود دارد و حاوی این پیام است که می ‌توان در این شرایط نیز رونق و شکوفایی اقتصادی را شاهد بود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: با بهره برداری از بخش های دوم و سوم این کارخانه نیازهای داخلی کشور در زمینه مواد اولیه فولاد تامین می ‌شود و بخش مازاد آن نیز بر اساس توافق حاصل شده، توسط سرمایه‌ گذار هندی به خارج از کشور صادر خواهد شود.

وی خاطر نشان کرد: به دلیل وجود نیروی کار ماهر و انرژی در ایران، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی در حوزه های صنعتی و بخش های مختلف کشور ایجاد شده تا نسبت به تاسیس واحدهای تولیدی اقدام کنند و در این زمینه دولت نیز با همه توان حامی سرمایه گذاران خارجی است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها