Portal_background_image

يك مقام وزارت كشور: مقابله با جريان فتنه قدرت نرم ايران را به رخ جهان كشيد

مديركل سياسي وزارت كشور گفت: جريان فتنه قدرت نرم نظام جمهوري اسلامي را به رخ جهانيان كشيد.

'محمود عباس زاده مشكيني' روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در اراك افزود: بصيرت ملت ايران در حمايت از نظام جمهوري اسلامي در راهپيمايي 22بهمن سبب شد كه بيگانگان آبروي نداشته خود را خرج عناصر سوخته و خودفروخته نفاق در كشور كنند و با دعوت از مردم براي راه پيمايي غيرقانوني بار ديگر شكست سختي بخورند.
وي گفت: مردم ايران پس از فتنه 88 راه خود را از عناصر خودفروخته و معلوم الحال جدا كرده اند و با شناختن چهره واقعي نفاق در سايه دانايي محوري قدرت نرم خود را در انزواي سياسي اين افراد نشان دادند.
وي گفت: فتنه گران بعد از انتخابات در خيابان هاي تهران با شعار 'نه غزه ، نه لبنان' با چراغ سبز بيگانگان حاضر شدند و موضوع حمايت آنان از جنبش مردم مصر پوشالي است و مردم بصير ايران اين مسايل را به خوبي مي فهمند و تحليل مي كنند.
وي افزود: خيزش هاي اخير انقلابي منطقه الگو گرفته ازانقلاب سال 57عليه ليبراليسم است ولي اعتراضات كور جنبش سبز پارسال فتنه گران ،خيزش ليبراليسم عليه انقلاب و اسلام است و درخواست تظاهرات از سوي عناصر اين جريان به بهانه حمايت از مردم مصر طنزي بيش نيست.
عباس زاده گفت: مكتب طراحي شده انقلاب اسلامي توسط امام راحل رنسانسي بر مبناي بيداري اسلامي و اتحاد دنياي اسلام عليه غرب در
دنيا برپا كرد كه نتايج پيام صادره آن امروز در جنبش هاي انقلابي منطقه متجلي است.
وي اظهار داشت: فتنه گران براي ايجاد اغتشاش نيازي به مجوز وزارت كشور ندارند چون مجوز آنها توسط كاخ سفيد ، بي بي سي ، منافقين و رژيم صهيونيستي صادر مي شود و در راستاي اهداف جنگ نرم دشمن است.
وي در پاسخ به سوالي در خصوص سياست هاي نظام براي برخورد با سران فتنه افزود: فتنه سال 88ريشه 20ساله دارد و يك جنگ تمام عيار سياسي و نرم عليه نظام جمهوري اسلامي است كه اتاق فرماندهي و طراحي آن در خارج كشور است.
وي توضيح داد: برخي عناصر معلوم الحال متاسفانه به دليل استحاله، ضعف تحليل ، هواي نفس و كج انديشي به مجري برنامه هاي فتنه دشمن در داخل تبديل شده اند و با غبارآلود كردن فضاي سياسي سعي دارند باطل را با نگاه حق مدارانه حاكم كنند.
وي گفت: قواي سه گانه ، نخبگان و رسانه ها بايد با شفاف كردن مسايل دايره بصيرت و تشخيص مردم را وسيع تر كرده و بستر انزواي سياسي اين افراد را مهيا آورند.
عباس زاده با بيان اينكه آشكار شدن زواياي پنهان فتنه را زمان بر دانست وگفت: سران فتنه به جمهوريت و اسلاميت نظام و مصلحت عمومي آسيب زده اند و راي مردم كه يكي از نعمت هاي انقلاب براي چرخش نخبگان و حاكميت مردم سالاري ديني است را زير سوال برده اند.
وي افزود: فتنه گران در اغتشاش 25بهمن در تهران با عدم همراهي مردم جواب دندان شكن را گرفتند ولي اين مغاير با برخورد قانوني با آن ها نيست.
وي در در خصوص تبليغات زودهنگام برخي كانديداهاي احتمالي انتخابات مجلس شوراي اسلامي گفت: ورود زودهنگام به ادبيات و فضاي انتخاباتي در روند امورات جاري كشور اختلال ايجاد مي كند و در صورت مشاهده چنين مصاديقي با خاطيان برخورد قانوني خواهد شد.
وي تصريح كرد: با توجه به اينكه قانون فعلي احزاب كشور به دليل تحولات سياسي و اجتماعي جامعه پاسخگوي نيازهاي اين بخش نيست ، پيش نويس اصلاح اين قانون با تكيه بر نيازهاي اساسي تحزبگرايي تنظيم و به مجلس فرستاده شده است.
عباس زاده گفت: احزاب خانوادگي، ژله اي و مخملی كه تنها در راستاي توسعه كمي سياسي كشور شكل گرفته اند آفت تحزب هستند و در اصلاحات پيش نويس مذكور سازو كارهاي لازم براي مراحل شكل گيري ، فعاليت و نظارت و رسيدگي به تخلفات احزاب به صورت شفاف ديده شده و در صورت تصويب مجلس شورای اسلامی لوازم كافي را براي پويايي حزبي كشور مهيا مي كند.
وي تاكيد كرد: نظام جمهوري اسلامي نيازي به احزابي كه مكانيزم دموكراتيك را رعايت نكرده و به نام حزب جمهوريت و مردم سالاري را نشانه گرفته اند و با ارتباط با بيگانگان به منافع ملي ضربه مي زنند ندارد و نياز است با بازنگري قانون تعريف جامع و كارآمدي از فعاليت حزبي در كشور ايجاد شود.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها