Portal_background_image

استاندار: يكپارچگي مقابل سياست هاي استكباري در راهپيمايي روز قدس متجلي شد

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه راهپیمائی روز جهانی قدس در اراک، گفت: وحدت و یکپارچگی جهان اسلامی در برابر توطئه های اسرائیل و آمریکای جنایتکار و رفتارهای ظالمانه و استکباری آن ها در راهپیمایی روز قدس متجلی شد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: آخرین جمعه ماه رمضان روز اسلام، ارزش‌های انسانی، تجلی همدلی و فریاد رهایی فلسطین از چنگال صهیونیست‌های غارتگر و نماد مقابله مستضعفان با مستکبران است که با درایت و تیزبینی امام راحل پایه گذاری شد و امروز پشت آمریکا و استکبار را به لرزه می‌آورد.

وی ادامه داد: مردم مؤمن و همیشه در صحنه استان مرکزی هم نوا با مسلمانان جهان در راهپیمایی روز قدس بانگ مرگ بر استکبار سر دادند تا دشمنان بدانند فلسطینی‌ها تنها نیستند و حمایت از آنان تا نابودی کامل اسرائیل ادامه دارد.

استاندار مرکزی اظهار داشت: شاکله روز جهانی قدس از مبانی دین مبین اسلام وارزش والای انسانی و الهی نشأت گرفته بنابراین ملت ایران از این موضع ارزشمند، عقب نشینی نمی‌کند و با تمام توان از ملت مظلوم فلسطین حمایت می‌کند.

آقازاده اضافه کرد: امام راحل در حمایت از مردم فلسطین و قدس شریف، روز قدس را متعلق به اسلام دانستند و ملت روزه دار ایران اسلامی با حضور پر شور در راهپیمایی این روز نشان دادند که ملت فلسطین تنها نیست و جهان اسلام برای پشتیبانی از حق آماده است.

وی بیان کرد: حضور معنادار ملت ایران و مردم مؤمن و روزه دار استان مرکزی در راهپیمایی روز قدس علاوه بر حمایت از ملت مظلوم فلسطین، صیانت از ارزش‌ها و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی است که دشمن به شدت از آن هراس دارد.

استاندار مرکزی افزود: مسئله معامله بزرگ قرن نیز که توطئه جدیدی از سوی آمریکا و اسرائیل علیه ملت مظلوم فلسطین است با حضور معنادار مسلمانان و آزادیخواهان جهان در راهپیمایی روز قدس مردود دانسته شد.

آقازاده گفت: رژیم صهیونیستی با پشتیبانی آمریکای جنایتکار بعد از انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس اکنون طرح وقیحانه معامله قرن را عنوان کرده که این نقشه شوم آنها در سایه حضور میلیونی ملت‌های مسلمان در راهپیمایی روز قدس نقش برآب شد.

گفتنی است مردم روزه‌دار استان مرکزی با حضور پرشور خود مسیرهای از پیش اعلام شده راهپیمایی را در نقاط مختلف این استان پیمودند و در صفوف به هم فشرده انزجارخود را از رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی فریاد زدند.

راهپیمایی روز قدس در شهر اراک از ساعت ۱۱ صبح روز جمعه از میدان شهدا آغاز شد و شرکت کنندگان در آن پس از پیمودن مسیر پل خیبر، خیابان محسنی، خیابان شیخ فضل الله نوری تا مصلای بیت‌المقدس این شهر تجمع کردند.

برپایی نمایشگاه‌های عکس و کاریکاتور و ایستگاه نقاشی در مسیر راهپیمایی، برگزاری مسابقات فرهنگی هنری، چاپ و توزیع اقلام فرهنگی و برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی با محوریت مقاومت مردم فلسطین و قدس شریف از جمله برنامه‌های جانبی در مسیر راهپیمایی روز قدس در نقاط مختلف استان بود.

در پایان این راهپیمایی قطعنامه ای پنج ماده ای قرائت شد.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها