Portal_background_image

وقوع خشکسالی در شهرستان خمین از دلایل اصلی کاهش تولید گندم استان است

استاندار مرکزی گفت: شهرستان خمین بحرانی‌ترین اقلیم از نظر خشکسالی است به طوری که کاهش تولید گندم استان ناشی از خشک سالی در این شهرستان است.

علی‌اکبر شعبانی‌فرد در جلسه بررسی خشک سالی در شهرستان خمین با اشاره به بروز خشک سالی طی چند سال اخیر در این شهرستان افزود: شهرستان خمین از حدود 8 سال پیش تا‌کنون با این مشکل مواجه است به طوری که کاهش تولید گندم استان از 90 هزار تن به 30 هزار تن خود گویای رخداد خشکسالی در برخی شهرستان‌های استان است که از این بین شهرستان خمین یکی از حادترین شهرستان‌های مواجه شده با این مشکل است.
وی به افزایش مهاجرت از روستا به شهر در خمین اشاره کرد و افزود: معضل خشکسالی باعث افزایش مهاجرت از روستا به اطراف شهر شده و در نتیجه این موضوع درصد بیکاری‌ را نیز در این منطقه افزایش داده است.
شعبانی‌فرد حفر چند حلقه چاه آب شرب و کشاورزی را در این شهرستان به منظور حل مشکل آب کشاورزی و شرب در کوتاه مدت را به تصویب رساند و آب رسانی به این شهرستان از رودخانه دز را به عنوان راه کار حل مشکل در دراز مدت مطرح کرد و افزود: طرح آب رسانی به این شهر باید به صورت طرح دوفوریتی توسط نمایندگان در مجلس ارائه شود.
وی از امهال وام‌های کشاورزی کشاورزان زیان دیده از این پدیده خبر داد و تصریح کرد: بانک‌های شهرستان خمین ملزم به دادن استمهال به بازپرداخت وام های کشاورزان هستند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها