Portal_background_image

وزير نفت: توان متخصصان داخلی در اجرای طرح های پالایشی فراتر از انتظار است

وزیر نفت با اشاره به روند ساخت پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند به لحاظ حجم، کیفیت و تکنولوژی که در ردیف واحدهای پالایشی برتر دنیا است، گفت: توان متخصصان داخلی در اجرای طرح های پالایشی فراتر از انتظار است.

 مهندس رستم قاسمی در جریان بازدید از واحدهای طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های این پالایشگاه که بعدازظهر روز پنج شنبه (9 آذر) انجام شد، گفت: به لحاظ حجم و وسعت عملیاتی که در این طرح انجام شده است، طرح توسعه پالایشگاه اراک را باید در حقیقت پالایشگاه دوم این منطقه نامید.

وی ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های انجام شده توسط متخصصان داخلی در این طرح افزود: طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) اراک طرح عظیمی است که برخلاف انتظار و ناباوری های کشور های غربی، با اتکا به توان متخصصان داخلی اجرایی شده و به مرحله بهره برداری رسیده است.

مهندس قاسمی تاکید کرد: با اجرای طرح های توسعه ای در پالایشگاه های کشور، علاوه بر افزایش تولید سالانه بنزین، شاهد بهبود کیفیت محصولات تولیدی در پالایشگاه های سراسر کشور خواهیم بود.

وی با اعلام رضایت از سطح کیفیت و تخصص به کارگرفته شده در طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی شازند، اهم شاخص های کلیدی پالایشگاه را بالا بودن سطح کیفیت محصولات تولیدی از جمله بنزین، تولیدات نفتی و سوخت جت عنوان کرد.

 

مهندس قاسمی تصریح کرد: خوشبختانه بیشتر کالاها و تجهیزات استفاده شده در این طرح داخلی بوده و از دست آوردهای متخصصان کشور است که بیش از 70 درصد از آن نیز ساخت تولیدکنندگان و کارخانجات شهر اراک است.

 

علی اکبر شعبانی فرد استاندار  نیز ضمن تشکر خالصانه از وزیر محترم کشور و هیئت همراه نسبت به حضورچشمگیر و مثمر ثمر ایشان در شهر اراک و پالایشگاه امام خمینی شازند عنوان کرد: بسیاری از پروژه های زیر بنایی کشور با حضور،مدیریت و راهنمایی های ایشان نتیجه ساز بوده است.

وي گفت : با توجه به این که در دولت نهم و دهم تحولی ویژه در بخش سرمایه گذاری کشور انجام شد، اعتباری بالغ بر 4300 میلیارد تومان نتیجه دور اندیشی،تفکر و در جهت استقلال بنزین در کشور و شهر اراک در راستای این طرح بزرگ اعمال شد.

شعبانی فرد در ادامه افزود: نتیجه هم دلی، بی خوابی ها و فعالیت های شبانه روزی همه دست اندرکاران این امر نشان می دهد که ما می توانیم با استقلال و تخصص نیروی داخلی و یاری خداوند متعال بیش از پیش طرح های عظیم کشوری را به مرحله بهره برداری برسانیم.

استاندار در پایان بیان داشت: این حرکت عظیم اقتصادی با راهبری وزیر محترم کشور، معاونت ایشان همچنین مدیریت قابل تقدیر پالایشگاه امام خمینی و سایر مهندسین و کنسرسیوم اعمال شد و بحمدا... نتیجه مطلوب و مثمر ثمر بدست آمد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها