Portal_background_image

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با نماينده ولي فقيه در استان مركزي ديدار كرد

دکتر حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جریان سفر 2 روزه خود به استان مرکزی با آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی دیدار کرد.

دکتر حسن قاضی زاده هاشمی فعالیت های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به ویژه طرح تحول سلامت را برای نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تشریح کرد. 

همچنین حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ساخت بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) و طرح توسعه بیمارستان آیت الله خوانساری اراک مهمترین خواسته های نماینده ولی فقیه در استان مرکزی از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود.

شرکت در آیین بهره برداری از پایگاه سلامت امام حسین(ع) دلیجان، بهره برداری بیمارستان خصوصی سینا اراک، بهره برداری از چند پایگاه سلامت در شهرستان های خنداب و کمیجان و بازدید از بیمارستان فرهنگ خسروانی فراهان و سرکشی از روند ساخت بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) از مهمترین برنامه های وزیر بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی در سفر 2 روزه به استان مرکزی بود. 

*** بازدید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طرح توسعه بیمارستان ولی عصر (عج ) اراک
در جریان دومین روز از سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان مرکزی طرح نوسازی بیمارستان ولیعصر(عج) اراک به عنوان یکی از طرح های برجسته حوزه سلامت مورد بازدید قرار گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در حاشیه این بازدید گفت: بیمارستان ولیعصر اراک به عنوان تنها مرکز تخصصی حوادث و ترومای استان مرکزی فعالیت دارد که به دلیل پراکندگی امکانات در سطح و قدمت زیاد بنای ساختمانی با مشکلات متعددی مهراه است.
دکتر حسن طاهراحمدی افزود: طرح نوسازی این بیمارستان12 سال پیش کلید خورده بود که با فعالیت دولت تدبیر و امید به عنوان طرح اولویت دار حوزه سلامت در دستور کار قرار گرفت و آهنگ عملیات اجرایی آن تندتر شد.

وی توضیح داد: طرح نوسازی بیمارستان ولیعصر (عج) اراک پس از انعقاد قرارداد با پیمانکار از ابتدای شهریور ماه پارسال آغاز شده و زمان بندی 27 ماهه برای تکمیل آن در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: طرح نوسازی بیمارستان ولیعصر(عج) اراک در فضایی به وسعت 45 هزار مترمربع و در 13 طبقه در حال انجام است که تاکنون 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و با توجه به نیاز کلانشهر اراک، طرح 320 تختخوابی مصوب بیمارستان، به 480 تخت افزایش یافت.

دکتر طاهر احمدی عنوان کرد: اعتبار این طرح از منابع ملی تامین شده و تاکنون برای ساخت آن هزار و ٤٠٠ میلیارد ریال هزینه و یک هزار میلیون ریال تخصیص یافته است.

وی عنوان کرد: طرح نوسازی بیمارستان ولیعصر(عج) در حال حاضر از نظر پیشرفت کار پیش تر از زمانبندی تعیین شده است و تلاش بر این است که بهره برداری از بخش A و B آن تا پایان سال جاری محقق شود.

طرح نوسازی بیمارستان ولیعصر اراک تا آذرماه سال ٩٧ پایان و بیمارستان به بهره برداری می رسد.

گفتنی است وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه یکشنبه سفر دو روزه خود را به استان مرکزی اغاز کرد و در شهرستان های دلیجان و محلات حضور یافت.
بازدید از مراکز درمانی شهرستان های فراهان، کمیجان و خنداب و افتتاح چند طرح درمانی، بهره برداری از بیمارستان خصوصی فوق تخصصی سینا در اراک، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و سرکشی به مراکز بیمارستانی این کلانشهر از دیگر برنامه های سفر قاضی زاده هاشمی به استان مرکزی است.
وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در دولت یازدهم چهار سفر به استان مرکزی داشته است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها