Portal_background_image

استاندار مركزي: وحدت و يكپارچگي رمز موفقيت و توسعه كشور است/ افزايش صادرات استان در سالجاري بيانگر روحيه اميد در توليد كنندگان است

آقازاده استاندار مرکزی در سومین همایش چشم انداز توسعه استان ، گفت: افزایش صادرات غیر نفتی استان در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیانگر روحیه امید در تولیدکنندگان و بخش صنعت استان و نمونه عملی از تلاش در جهت تحقق حمایت از کالای ایرانی است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: در سالجاری تاکنون بیش از 220 میلیون دلار کالای غیر نفتی از این استان به نقاط مختلف جهان صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش برخوردار بوده است.

وی افزود: این میزان صادرات در شرایط نوسانات نرخ ارز اتفاق افتاده است و این مهم نشان از روحیه امیددر بخش صنعت استان و  نمونه عملی از تلاش در جهت تحقق حمایت از کالای ایرانی است.

استاندار مرکزی گفت: برنامه ریزی برای تحقق صادرات یک و نیم میلیارد دلاری تا پایان سالجاری در استان در دستور کار است گرچه در صورت فشار تحریم ها و قرار گرفتن در شرایط دیگر باید برای تحقق این هدف برنامه ای متناسب با این شرایط اندیشیده شود.

 آقازاده ابراز کرد: وحدت و یکپارچگی اساس موفقیت در کارها است و شرایط امروز کشور نیز بیش از هر چیزی برای پیشبرد اهداف نظام اسلامی و دولت تدبیر و امید نیازمند یکپارچگی و انسجام مردم، مسئولان و همه جریان های سیاسی دارد که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. 

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: وحدت و همگرایی لازمه پیشرفت و توسعه استان است که این مهم باید سرلوحه امور مسئولان قرار گیرد. 

محمد حسینی افزود: اختلال در بازار و افزایش تقاضای ارز باعث اختلال در سامانه نیما شده است. 

وی بیان کرد: تولیدکنندگان باید بدانند که به هر میزان که ارز نیاز داشته باشند در کشور وجود دارد و جای هیچ نگرانی نیست. 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دولت باید با برنامه هدفمندی از ظرفیت جوانان و زنان خلاق در بخش های مختلف مدیریتی بیشتر استفاده کند. 

سید مهدی مقدسی افزود: مردم ایران اسلامی به برنامه های دولت تدبیر و امید رای داده اند و اگر دولت به برنامه ها و وعده های خود عمل کند فضای جامعه تلطیف خواهد شد. 

وی ادامه داد: کسانی که به دولت دکتر روحانی رای داده اند همچنان حامی دولت و سیاست های رئیس جمهوری هستند اما نقاط صعف را نیز باید با هدف اصلاح و توسعه کشور بیان کرد. 

رئیس شورای ائتلاف برای توسعه استان مرکزی نیز در سخنانی گفت: انسجام قابل قبولی برای توسعه در این استان شکل گرفته است.

رضا آستانه تصریح کرد: پیشنهاداتی که در نشست های پیشین مطرح شد، پیگیری شده و امید است با پشتکار و همت مضاعف با سرعت قابل قبولی مصوبات محقق شوند.

علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در خانه ملت گفت: توسعه متوازن در کشور با مشارکت آگاهانه تک تک افراد و به کارگیری هوشمندانه امکانات و قالبیت های داخلی تحقق می یابد.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها