Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: وحدت و همگرايي راهبرد مهم رفع مشكلات كشور است/براي اميال شخصي اخلاق و وجدان را زيرپا نگذاريم

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در محل استانداری برگزار شد، به همه نیروها ، گروه ها و همه آنهایی که در کشور موثر هستند تاکید کرد وحدت و همگرایی ، تلاش برای رفع مشکلات مردم و نپرداختن به موضوعات بی اساس تنها راه برون رفت از مشکلات است.

زمانی قمی استاندار مرکزی افزود:  همه  گروه ها و موثرین و کسانیکه دل در گرو انقلاب و توسعه کشور دارند این مسئله و این تذکر سربسته را جدی بگیرند.

وی با  تاکید بر اینکه  نمی توان اخلاق را زیر پا گذاشت  و گفت از علی (ع) و اسلام پیروی می کنم،  افزود: از منطق معمول سیاسیون جاری و ساری صحبت نمی کنم ما در جمهوری اسلامی هستیم، ما بنام اسلام با مردم صحبت می کنیم واگر اخلاق را زیر پا گذاشتیم قطعاً باید  بدانیم از مسیر خارج شدیم وقتی دورغ گفتیم دیگر در جرگه راستگویان نیستیم، وقتی جو سازی کردیم دیگر در جرگه اهل منطق نیستیم خیلی روشن است و مرزها خیلی دقیق است وقتی انسان در مسیر تهمت و تخریب قرار گرفت دیگر در مسیر منطق و مسیر درستی نیست و در این زمان دیگر اخلاق زیر پا رفته و از اخلاق عبور کرده ایم.

استاندار مرکزی گفت: بعد از رحلت پیامبر (ص) به علی ابن علی ابی طالب  (ع) گفتند به شما لشگر می دهیم تا قیام کنید و حکومت را مستقر  فرمائید که آن حضرت این کار را نکردند، علی (ع) معصوم است و ولی خداست و وصی رسول مکرم  اسلام است و آن چیزی که باید اتفاق می افتاد این بود که علی (ع) حکومت را مستقر کند که آن حضرت این کار را نکردند و ما چگونه حاضر می شویم اقداماتی که  وحدت جامعه و کشور را زیر سوال می برد انجام دهیم ، ما در جامعه به وحدت، اخلاق و دین داری بیشتری نیاز داریم.

 زمانی قمی ادامه داد: ما پیرو و دوستدار علی (ع)  هستیم  آن حضرت برای گرفتن کل حکومت از اخلاق عبور نکرد و ما نباید حاضر باشیم برای میل شخصی خود اخلاق و وجدان را زیر پا بگذاریم .

وی افزود: زمانی می توانیم بگوئیم پیرو علی (ع) هستیم که  تا حدی رفتار و کردار ما با آن حضرت شباهت داشته باشد وقتی شباهتی نیست چه ادعایی وجود دارد، وقتی هیچ تناسبی بین  رعایت اخلاق و وجدان  در گفتار و رفتارمان نباشد چه ادعایی داریم معلوم است این ادعا درست نیست.

وی ادامه داد: خوشبختانه  در استان مرکزی مسئله خاصی نداریم و همه به همراه  مجموعه دولت برای رفع مشکلات تلاش می کنند و ان شاء ا... این وحدت و صمیمیت بین روحانیت و مسئولان، نمایندگان و مسئولان و همه اقشار و صاحبان سلایق بیشتر خواهد بود .

زمانی قمی با تاکید بر اینکه  وقت ما باید صرف خدمت به مردم شود، تصریح کرد:  اول تذکر را به خودم می دهم  و می گویم که همه وقت و زمان را صرف چیزی کن که موظف شدی نه صرف چیزی که به نظر خودت درست است ، اینکه برای خوشامد چند نفر دیگر صحبت کنی،  اینگونه صحبت کردن کاری ندارد  ولی باید دید  آیا می توان برای خدا جواب داشت یا نه؟

زمانی قمی گفت: نتیجه روشی که در چهار سال گذشته در پیش گرفته شده بود را در 29 اردیبهشت دیدیم، آزموده را آزمودن خطاست .

استاندار مرکزی ادامه داد: تصور نشود که ما دستمان خالی است و یا نمی توانیم صحبت کنیم و حرفی برای گفتن نداریم، اصلا اینگونه نیست  ما فکر می کنیم وظیفه ما خدمت به مردم و صرف نشدن وقت در حوزه های بی فایده  و حاشیه سازی است ما به این موضوع  عقیده داریم ، اگر زمانی لازم باشد ما هم صحبت می کنیم  و ما هم حرف برای گفتن داریم .

وی مسئله اشتغال را بسیار مهم دانست و گفت: هر کدام از مسئولین باید  نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند ولی همه باید به خدا پاسخ دهیم توصیه می کنم به همه کسانیکه دل در گرو توسعه و پیشرفت کشور دارند چوب لای چرخ نگذارند،  بگذارند دولت و دست اندرکاران وظایف خود را انجام دهند ما  موضوعات خیلی زیادی داریم که باید به آن ها بپردازیم که به خودمان نپردازیم، به  اختلافات دامن نزنیم و آنها را توسعه ندهیم ، به  مسئله قاعده درست اداره کشور،  قواعد و به اخلاق احترام بگذاریم.

استاندار مرکزی ابراز گرد: آهنگ اقدامات ما در روستاها آهنگ خوبی است  بعنوان مثال در بحث مشاغل خانگی با فراهم شدن مقدمات اشتغال خوبی ایجاد می شود و  شروع خوبی در روستاها است.

زمانی قمی همچنین بر همکاری دستگاه های خدمات رسان با واحدهای تولیدی  تاکید کرد و گفت: شرکت واگن پارس در سال 94 با مشکلات زیادی روبرو بود که با تلاش و پیگیری های مجموعه دولت امروز از شرایط نسبتا خوبی برخوردار است و دستگاههای خدمات رسان باید با این شرکت همکاری لازم را داشته باشند.

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری نیز گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان  اقتصاد مقاومتی – تولید و اشتغال نامگذاری شده است مدیران باید تمام تلاش خود را برای تحقق این شعار بکار گیرند تا در پایان سال کارنامه خوبی را ارائه دهند.

حسن بیگی با تاکید بر اجرائی شدن مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان، افزود:درصورتیکه پیشنهادی در جلسه مطرح می شود و قابلیت اجرائی شدن را ندارد مدیران بیان کنند که این پیشنهاد به این دلایل قابلیت اجرا شدن را ندارد  چرا که در صورت تصویب باید به مرحله اجرا برسد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری اظهار کرد: در نشست های استانی که با حضور استاندار برگزار می شود، باید مدیران خودشان در نشست ها حضور پیدا کنند و از اعزام معاونان و یا کارشناسان دستگاه پرهیز کنند.

 مدیرکل گمرکات استان مرکزی نیز گفت:  از ابتدای سالجاری تاکنون میزان صادرات کالاهای غیر نفتی استان  به 255 میلیون دلار رسید که در مقایسه به مدت مشابه سال گذشته که 152 میلیون دلار بود، 68 درصد افزایش داشته است. 

مهدی میراشرفی افزود: واردات به استان نیز به یکصد میلیون دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 75 میلیون دلار واردات استان بود 32 درصد افزایش داشته است. 

وی بیشترین کالاهای وارداتی به استان را ماشین آلات تولیدی و مواد اولیه برای کارخانه های صنعتی استان عنوان کرد و افزود: افزایش واردات نشان دهنده ایجاد تحرک در واحدهای تولیدی استان است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها