Portal_background_image

استاندار؛ وحدت و همدلي مردم و مسئولان رمز عبور از مشكلات كشور است / صيانت از دستاوردهاي انقلاب اسلامي وظيفه همگاني است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان که با حضور قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، گفت: وحدت و همدلی مردم و مسئولان رمز عبور از مشکلات کشور است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: اجرای برنامه های چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی باید همه روزه در نقاط مختلف استان پیگیری شود که این مهم در برنامه های هفته دولت امسال نیز مدنظر قرار داشت .

آقازاده گفت: مقامات اتحادیه اروپا با زبان دیپلماسی اعلام می کنند که تحریم های آمریکا ظلم آشکار به ملت ایران است چرا که ایران معاهده ای را امضا کرد که مورد تایید همه کشورهای دنیا و به خصوص شورای امنیت است و این مهم حقانیت نظام اسلامی را در دنیا به اثبات رساند. 

وی بیان کرد: هفت سال پیش ایران وارد موج جدیدی از تحریم های شورای امنیت شد و همه قدرت های دنیا نیز از این تحریم ها حمایت کردند اما امروز جمهوری اسلامی ایران معاهده ای را با قدرت های دنیا بسته است که بجز آمریکا همه دنیا به آن پایبند هستند. 

استاندار مرکزی گفت: راهپیمایی ها درعاشورا و تاسوعای حسینی سال 1357 پیروزی انقلاب اسلامی را تسریع کرد و امسال نیز باید از آیین عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) در راستای تبیین دستاوردهای این نظام اسلامی استفاده کرد. 

آقازاده بیان کرد:  اجرای برنامه های ابتکاری، تزریق روحیه امید و نشاط و تقویت اعتماد از مواردی است که باید در برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به آن توجه شود.

استاندار مرکزی ادامه داد:  امروز کشور شرایط خاصی دارد لذا همه  باید به دور از  اختلاف سلیقه و تفکرات مرتبط با مسائل سیاسی به فکر انقلاب اسلامی و ایران باشیم ؛ امروز کیان انقلاب اسلامی باید مورد حمایت همه قرار گیرد و همه اعم از چپ و راست و با هر تفکری باید در این مسیر  حرکت نمایند.

وی بیان کرد: مردم و مسئولان باید اختلاف نظرها، زوایای سلیقه ای را کنار گذاشته و یکصدا و همدل در راستای اعتلای نظام اسلامی و خنثی سازی توطئه های دشمنان حرکت کنند. 

آقازاده با بیان اینکه امروز با محوریت نماینده ولی فقیه در استان شاهد وحدت و انجسام خوبی در استان هستیم،گفت: در نتیجه این وحدت و انسجام شاهد ارتقا  شاخص ها در بخش های اقتصادی، اجتماعی کشاورزی ، صنعت و صادرات استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم که  با وجود تحریم ها و مشکلات بیانگر پویایی صنعت، اقتصاد و کشاورزی  و تلاش صنعتگران، کارآفرینان و مردم است .

وی ابراز کرد: با حفظ انسجام ملی می توانیم از  شرایطی بالاتر از تحریم ها و توطئه ها هم عبور نماییم  اما این مهم بدون وحدت و انسجام  و با اختلاف نظر و چند دستگی  محقق نخواهد شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و دبیر شورای راهبری و سیاستگذاری چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بیان  نیز بیان کرد:  دشمنان نظام اسلامی با استفاده از ابزارهای مختلف می کوشند تا با برجسته سازی معضلات اقشار جامعه را ناراضی و ناامید کنند و از این طریق به اهداف شوم خود دست یابند.

وی ادامه داد: نظام اسلامی ایران از پشتوانه مردمی برخوردار است و به همین دلیل تمامی توطئه های دشمنان علیه ایران اسلامی تاکنون خنثی شده است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و دبیر شورای راهبری و سیاستگذاری چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی از تورم و بیکاری جوانان در توطئه های شوم خود سوء استفاده می کنند و تفرقه افکنی و ایجاد فاصله بین مردم و مسئولان را دنبال می کنند. 

وی بیان کرد: تسلط بر ذخایر زیرزمینی غرب آسیا ملاک قدرت و اقتدار هر کشوری است و به همین دلیل استکبار جهانی می کوشد تحت هر شرایطی بر این منطقه مسلط شود.

لطفی اظهار داشت: ایالات متحده در چند سال گذشته برای تسلط به ذخایر غرب آسیا در کشورهای این منطقه هزینه کرده اما، به دلیل اقتدار نظام جمهوری اسلامی هیچ منفعتی به دنبال نداشته و به همین دلیل از هر ابزاری برای ضربه زدن و تضعیف نظام اسلامی استفاده می کند. 

وی اضافه کرد: نظام اسلامی در مقطع حساسی قرار دارد و عبور از این شرایط در گرو تقویت وحدت، همدلی و یکپارچگی مردم و مسئولان است. 

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و دبیر شورای راهبری و سیاستگذاری چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تنها یک دستگاه خاص نیست و تمامی دستگاه های اجرایی باید خود را در پیوند با این مجموعه بدانند و در مسیر معرفی دستاوردهای نظام اسلامی حرکت کنند. 

لطفی ادامه داد: بر اساس قانون، 24 دستگاه اجرایی عضو شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هستند و نهادهای دیگر نیز باید این نهاد انقلابی را در راستای دستیابی به اهداف عالیه نظام اسلامی حمایت کنند.

وی بیان کرد: جنگ آمریکا با جریان فکری و یا گرایش سیاسی خاصی در ایران نیست و امروز شیطان بزرگ اساس نظام اسلامی را نشانه گرفته و تمامی اقشار از هر حزب و جناح سیاسی باید در راستای خنثی سازی توطئه های دشمنان حرکت کنند. 

وی گفت: مسئولان وظیفه دارند دستاوردهای نظام اسلامی و توطئه های دشمنان را با استفاده از روش های مختلف برای مردم تشریح کنند چرا که در هر مقطعی که مسئولان اطلاع رسانی کرده اند مردم نیز حامی و همراهشان بوده از عملکرد نظام اسلامی حمایت کرده اند. 

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و دبیر شورای راهبری و سیاستگذاری چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: دشمن شناسی، پیش آمادگی در قبال توطئه ها و همچنین مقابله قدرتمند با دسیسه بدخواهان نظام وظیفه اصلی آحاد مسئولان و ملت غیور ایران اسلامی در شرایط کنونی است. 

وی تاکید کرد: تبیین دستاوردهای نظام اسلامی، ارائه کارنامه و دستاوردهای 40 ساله نظام و همچنین پاسخ به شبهات جوانان و نوجوانان از دیگر وظایف مسئولان و پیشکسوتان انقلاب اسلامی است. 

لطفی افزود: مسئولان باید نسبت به کارآمدی نظام اسلامی و کارنامه درخشان انقلاب باور داشته باشند و این باور را به لایه های مختلف جامعه بسط دهند. 

وی افزود: برنامه های این شورا برای دهه مبارک فجر نیست و اهداف مهمی در این شورا ترسیم شده است. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در این نشست گفت: مسئولان و روحانیان باید در همه عرصه ها حضور پر رنگ داشته باشند و اجازه فرصت طلبی به دشمن ندهند. 

آیت الله  دری نجف آبادی افزود: دشمن برای ماه های محرم و صفر برنامه ریزی کرده و قصد دارد از اجتماعات مردم در راستای اهداف شوم خود استفاده کنند بنابراین مسئولان و مردم باید نسبت به این مسئله آگاهی داشته باشند و راه نفوذ دشمنان را سد کنند. 

وی بیان کرد: همانطور که پایه های انقلاب اسلامی در محرم و صفر سال 1357 تقویت شد در ایام عاشورایی امسال نیز مردم توطئه های دشمنان را خنثی کرده و دشمن را نا امید می کنند. 

امام جمعه اراک بیان کرد: حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه های دموکرات کوموله عراق گوشه ای از توانمندی های نیروهای مسلح ایران اسلامی است و استکبار جهانی باید بداند که ملت ایران بر سر مواضع خود با هیچ قدرتی شوخی ندارد. 

وی اظهار داشت: ایجاد نشاط و انگیزه در لایه های مختلف جامعه از مهمترین وظایف مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی است که باید با معرفی دستاوردهای نظام اسلامی این مهم در جامعه فراگیر شود. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: قطع وابستگی و تکیه بر تولید داخلی تنها راه حل مشکلات اقتصادی است که باید مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد و فرهنگ نقش آفرینی در تولید داخلی برای هر فرد ایرانی نهادینه شود. 

وی ادامه داد: کارنامه نظام اسلامی در همه بخش ها درخشان است و اگر یک مدیر فرصت طلبی نسبت به اموال مسلمین چشم داشته باشد نباید عملکرد ناشایست وی به نام نظام نوشت. 

آیت الله دری نجف آبادی اظهار داشت: پیش از انقلاب اسلامی تنها یک دانشگاه با یکهزار و 500 دانشجو در استان مرکزی وجود داشت اما امروز بیش از 80 هزار دانشجو در 83 دانشگاه تحصیل می کنند. 

وی بیان کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی 47 درصد از مردم باسواد بودند اما، اکنون بیش از 90 درصد مردم ایران اسلامی با سواد هستند و این دستاوردی مهم است. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی هشت هزار پزشک خارجی در کشور وجود داشت اما، امروز بیش از 100 هزار پزشک عمومی، متخصص و فوق متخصص در نقاط مختلف ایران اسلامی فعالیت می کنند. 

وی گفت: مردم و مسئولان باید قدر انقلاب اسلامی را بدانند و در راستای اعتلای این نظام اسلامی با تمام توان تلاش کنند. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها