Portal_background_image

وزير اطلاعات: وحدت و همدلي راهبرد اصلي برنامه هاي وزارت اطلاعات است

حجت الاسلام والمسلمین علوی وزیر اطلاعات در نشست شورای اداری استان که با حضور استاندار مرکزی برگزار شد، گفت: امنیت پایدار ثمره وحدت و همدلی است و استمرار این شرایط با بهره گیری از ظرفیت های مردمی همراه با نشاط و شادابی در جامعه، راهبرد مهم این وزارتخانه است.

به گزارش ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات اظهار کرد: امنیت با فضای بسته و خفقان میسر نمی شود و و با این فضا خیر و برکتی نصیب جامعه نخواهد شد.

وی بیان کرد: شرایط نشاط و شادابی در جامعه فراهم شده و نیروهای وزارت اطلاعات با اقتدار هر چه تمام در این شرایط امنیت و آرامش امت اسلامی را فراهم می کنند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: براساس نظر سنجی خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 95، وزارت اطلاعات رتبه سوم را از حیث رضایت مردمی در بین دستگاه های اجرایی کشور کسب کرده و این مهم، یک افتخار و سرمایه ارزشمند برای وزارت اطلاعات است.

حجت الاسلام و المسلمین علوی با اشاره به ناامنی های گسترده در کشورهای منطقه افزود: در شرایطی که مردم مظلوم کشورهای منطقه از قبیل عراق و سوریه به دست گروهک های تکفیری به شهادت می رسیدند و این 2 کشور در ناامنی مطلق به سر می برد، اما جمهوری اسلامی ایران با همت نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و حضور مردم دلسوز همیشه در صحنه، بیشترین امنیت و آرامش را تجربه کرد. 

وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران کانون توجه تروریست هاست اما با فعالیت و تلاش مسئولان حفاظتی و امنیتی 10 ها جریان تروریستی در نقاط مختلف کشور خنثی شده و توطئه دشمنان به خودشان بازگردانده شد.

وزیر اطلاعات اضافه کرد: رعایت اصول اخلاقی یکی دیگر از محورهای فعالیت این وزارتخانه است و برخورد اخلاق مدار با مردم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین علوی گفت: پایمال شدن کرامت انسان ها موجب افزایش ناهنجاری های اجتماعی می شود.

وی، شکست گروه های تروریستی را نتیجه وحدت و همدلی مسلمانان دانست و بیان کرد: استمرار این روند می تواند جهان اسلام را در همه زمینه ها پیروز و توطئه های دشمنان را خنثی سازد.

وزیر اطلاعات افزود: اختلاف بین جوامع اسلامی، هلاکت و نابودی امت ها را به دنبال دارد و برای جلوگیری از این مهم و غلبه بر دشمنان اسلام، باید آموزه های دین مبین اسلام سرلوحه امور قرار گیرد و با وحدت و انسجام توطئه های دشمنان خنثی شود.

حجت الاسلام و المسلمین علوی عنوان کرد: امنیت زیرساخت رشد و توسعه در همه بخش ها است و وزارت اطلاعات راهبرد خود را صیانت از امنیت اقتصادی و مقابله با مفاسد اقتصادی قرار داده و در این راه تمام ظرفیت ها را به کار گرفته است.

وی گفت: اساتید دانشگاه ها، دانشجویان، طلاب، دانش آموزان و همه بخش های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه در سایه امنیت می توانند به نخبگی و شکوفایی دست یابند، بنابراین همکاری آحاد ملت با وزارت اطلاعات وظیفه ای همگانی است.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود به محبوبیت مدیران کل این وزارتخانه در استان ها اشاره کرد و گفت: بر اساس چرخش نخبگان باید تجارب افراد در استان های دیگر به کار گرفته شود. 

گفتنی است در این آئین وزیر اطلاعات از زحمات مدیرکل پیشین اداره کل اطلاعات استان مرکزی تقدیر کرد و مدیر جدید این اداره کل را نیز معرفی کرد .


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها