Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: وحدت و انسجام ملي تنها رمز موفقيت كشور است/ تشكيل ستاد مقابله با بحران هاي اقتصادي استان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی استان، گفت: در شرایط امروز وحدت و انسجام ملی تنها رمز موفقیت کشور است.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به خروج آمریکا از برجام،اظهار کرد: آمریکا در 2 و نیم سال گذشته و طول عمر برجام هیچ همکاری موثری نداشت و جمهوری اسلامی ایران بر مبنای معاهدات برجام ایستاد و تمام وظایفی که برعهده داشت را به خوبی انجام داد.

آقازاده مهمترین بخش برجام را تبادل پول و مسائل بانکی بین شرکتهای ایرانی بخصوص بخش خصوصی با بانکهای دنیا دانست و گفت: با بانکهای آمریکایی هیچ ارتباطی نداشتیم  و بانکهای اروپایی هم به دلایلی نتوانستند تعهدات  خود را در این بخش اجرایی کنند لذا  خروج از برجام در این زمینه  تاثیری نخواهد داشت.

استاندار مرکزی تصریح کرد: براساس ارزیابی کارشناسان اقتصادی برجام توانست 20 تا 25درصد از مفاد قرارداد را برای ایران به ارمغان بیاورد  که بدون این شرایط نیز می توانیم پویایی  اقتصاد کشور را درپیش داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اکنون زمان اتحاد و انسجام بیشتر است، افزود:  امروز همه بخصوص بخش دولتی باید با هم بستگی بیشتر در جهت رفع مشکلات تلاش کنند در این شرایط مردم و دولت در کنار هم می توانند بر بحران ها غلبه کنند و مسیر پیشرفت و توسعه کشور را فراهم سازند.

استاندار مرکزی ادامه داد: اتحاد و انسجام گروه های سیاسی امری است که امروز باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد چرا که در این شرایط اختلافات سیاسی و ارتباط این اختلافات جناحی و سیاسی به مسائل مهم روز یعنی معیشت مردم، اقتصاد و تولید  سهم مهلکی به نظر می رسد که می تواند آسیب های فراوانی در پی داشته باشد.

وی گفت:افرادی در کشور هم از اجرای برجام و هم  از خروج ایران از برجام انتقاد می کنند ، چه کسانی از این آشفتگی اظهار نظرهای سیاسی و جناحی سود می برند ؟ امروز همه باید در کنار ملت، تولید  و اقتصاد کشور باشیم و در جهت تقویت آن تلاش کنیم.

آقازاده گفت: با خروج ایران از برجام اتفاقی رخ نمی دهد به شرط اینکه بتوانیم هم بستگی ملی را حفظ نماییم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: افرادی دائماً ناامیدی و تضعیف را در جامعه تزریق می کنند،  در حالیکه باید در سایه آرامش و در کنار یکدیگر مشکل بزرگ کشور را حل کنیم . با مذاکراتی که با اروپا انجام می شود همه باید تمکین کنند،  حمایت کنند تا بتوانیم به نتیجه برسیم.

وی ابراز کرد: همه باید اختلافات را کنار بگذاریم  و به سمتی حرکت کنیم که با داشته ها و ظرفیت هایمان  در کنار هم  در جهت رفع مشکل فعلی کشور تلاش کنیم.

استاندار مرکزی ادامه داد: برخی از دستگاه های دولتی مرتبط با تولید،صنعت وکشاورزی هم باید  در جهت رفع چرخه بروکراسی و سیکل باطلی که در این دستگاه ها وجود دارد تلاش نمایند و دولت و مجلس  هم به سرعت این قوانین را احصا و بازنگری کنند.

آقازاده بیان کرد:  ستاد مقابله با بحران های اقتصادی را در استان تشکیل دادیم که با حضور بخش خصوصی ، نمایندگان تشکلهای بخش خصوصی و  دستگاه های ذی ربط بزودی فعال می شود.

وی افزود: در این ستاد نظرات و تجربیات را از طریق تشکلها و نمایندگان  دستگاه ها جمعنبدی و همه را مد نظر قرار داده و بهترین ها  را در جهت رفع مشکلات اقتصادی استان بکار خواهیم گرفت.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: در جهت رفع مشکلات استان و طی کردن مسیر پیشرفت و توسعه آنچه در توان و اختیار مدیران و دستگاه های استان است تلاش می کنیم و  آنچه به تهران باز می گردد و نیاز است در مجلس و دولت اصلاح شود  را پیگیری خواهیم کرد تا به نتیجه مطلوب دست  یابیم.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها