Portal_background_image

واردات 20 هزار راس گوسفند نژاد رومانوف به استان مرکزی تصویب شد

واردات 20 هزار راس گوسفند نژاد رومانوف با نظارت دامپزشکی و معاونت امور دام جهاد کشاورزی استان مرکزی در ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی این استان تصویب شد.

استاندار روز شنبه در سی امین نشست ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی استان مرکزی گفت: این نژاد گوسفند علاوه بر افزایش شیر و دو بار زایش در سال به لحاظ اقتصادی برای دامداران دارای صرفه است.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ افزود: بهره گیری از تکنولوژی های نوین در ارتقا کمی و کیفی محصولات دامی و بومی سازی نژادهای روسی و فرانسوی از اولویت های استان در حوزه دامپروری است.

وی اظهار کرد: تحول در حوزه دام سبک با افزایش دانش، بهره گیری از فناوری های روز دنیا و استفاده از تجربیات کشورهای پیشرفته امکان پذیر است که باید از سوی مسوولان امر جدی گرفته شود.

استاندار استان مرکزی بیان کرد: آبرسانی به 135 دامداری در روستای امان آباد از توابع اراک توسط آب منطقه ای مرکزی باید در اولین فرصت در دستور کار این ستاد قرار گیرد.

شعبانی فرد توضیح داد: در راستای توزیع اعتبارات بخش کشاورزی در قالب تسهیلات پرونده هایی که به بانک های عامل معرفی و دارای نواقص و مشکلات تهیه وثیقه هستند در مدت یک هفته تعیین تکلیف شوند.

وی خاطر نشان کرد: بر همین مبنا طرح های دارای اولویت جایگزین طرح هایی می شوند که وثیقه مورد نیاز را تهیه نکرده اند.

استاندار  یادآور شد: با توجه به اهمیت برخی از طرح های مربوط به کشاورزی در شهرستان شازند 12 میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات در اختیار متقاضیان این شهرستان قرار گیرد.

شعبانی فرد ادامه داد: طرح ساختن 11 گلخانه واقع در مجتمع آوه شهرستان ساوه از جمله اقدامات شاخص در حوزه کشاورزی از دیگر مصوبات این نشست است.

وی اضافه کرد: تسهیلات ساختن هر واحد از این گلخانه ها بیش از چهار میلیارد و 500 میلیون ریال است که از طریق بانک رفاه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها