Portal_background_image

رئيس ستاد انتخابات استان مركزي: هيات مركزي نظارت فضا را براي مشاركت حداكثري مردم و حضور پرتعداد نامزدها مهيا سازد

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری ، گفت: حضور نامزدهای جناح های مختلف در انتخابات، عاملی مهم در مشارکت حداکثری و حضور آگاهانه مردم در پای صندوق های رای است.

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه امسال با عنوان دولت، ملت، همدلی و همزبانی نامیده شده، افزود: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی های اخیرشان در جمع ائمه جمعه سراسر کشور و 19 دی در جمع مردم قم خواست خود را فضاسازی برای حضور حداکثری مردم در انتخابات مطرح کردند و همه باید بکوشیم که این مهم را محقق کنیم.

وی توضیح داد: داوطلبان رقابت های انتخاباتی مجلس دهم با حضور پرتعداد در ثبت نام به تکلیف خود عمل کردند و انتظار است که با باز بودن فضا برای حضور نمایندگان اقشار و طیف های مختلف، بستر برای تجلی شور و شعور بالای سیاسی برای رای دهندگان فراهم شود.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی بیان کرد: امید است که هیات مرکزی نظارت در جریان تجدید نظر صلاحیت ها فرصت حضور پرتعداد نامزدها در عرصه رقابت های انتخاباتی را مهیا کند و مشارکت آگاهانه در انتخاب اصلح با شور بیشتری رقم بخورد.

حسن بیگی توضیح داد: مجلس شورای اسلامی از ارکان مهم و اساسی نظام در عرصه قانونگذاری و نظارت براجرای قوانین است و دقت در انتخاب نمایندگان شایسته رای دهندگان در شرایط پساتحریم از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی اظهار کردند: از مجموع 334 پرونده نامزدهای ثبت نام شده که به هیات نظارت استان ارسال شد، صلاحیت 186 نفر تایید نشد و یا مشمول عدم احراز شرایط نامزدی شدند که 56 درصد کل نامزدها را شامل می شود.

وی گفت: 71 نفر در حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب، 17 نفر در خمین، 29 نفر در شازند، 31 نفر در ساوه و زرندیه، 17 نفر در محلات و دلیجان و 21 نفر در تفرش، آشتیان و فراهان توسط هیات نظارت احراز صلاحیت نشدند.
استان مرکزی با شش حوزه انتخابیه اصلی هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در هفتم اسفند ماه در استان مرکزی به صورت همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها