Portal_background_image

با حضور معاون اقتصادي استاندار: هيئت تجاري ۳ كشور CIS از توانمندي‌هاي اقتصادي شهرستانهاي محلات و دليجان بازديد كردند

با حضور افشون معاون امور اقتصادی و بین الملل استانداری یک هیئت تجاری ۹نفره از سه کشور روسیه، قزاقستان و گرجستان از توانمندی های اقتصادی شهرستان های محلات و دلیجان بازدید و با مسئولان وتولیدکنندگان این شهرستان ها در زمینه گسترش مبادلات تجاری رایزنی کردند.

اعضای هیئت تجاری کشورهای CIS در سفر به شهرستان محلات از معدن حاجی آباد که یکی از بزرگترین معادن تروارتن کشور و منطقه خاورمیانه است بازدید کرده و از نزدیک با روند استخراج سنگ معدن آشنا شدند. این هیئت در ادامه از گلخانه های تولید گل و گیاهان زینتی و کاکتوس شهرستان و یکی ازکارخانجات پیشرفته تولید و فرآوری سنگ بازدید کردند و توافقاتی پیرامون همکاری های چند جانبه با تولیدکنندگان شهرستان انجام شد.

در نشستی که با حضور معاون امور اقتصادی و بین الملل استانداری و  هیئت تجاری 9 نفر ه در فرمانداری محلات برگزار شد با اشاره به پتانسیل های صنایع سنگ و گل و گیاه و ماهیان زینتی شهرستان محلات، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی شهرستان به سوالات هیئت تجاری پاسخ دادند و راه های گسترش مناسبات تجاری بین استان مرکزی و کشورهای مهمان را بررسی کردند.
در ادامه این بازدید، هیئت تجاری از معدن سنگ حاجی آباد، مزارع پرورش گل و گیاه و کارخانه فرآوری سنگ سنگستان محلات بازدید و سپس محلات را به قصد بازدید از دلیجان ترک کردند.
در بازديد این هیئت تجاری از شرکت الياف ساينا دليجان نمونه الياف تحويل تجار روسي گرديد و مقرر شد بعد از بررسی نظراتشان را در این خصوص اعلام کنند.
در بازدید از شرکت واگن پارس اراک این هیئت تجاری برای همکاری  در ساخت هواپیماهای کوچک اعلام آمادگی کردند.
کارشناسان این هیئت تجاری از بخشهای مختلف صنعتی و کشاورزی بازدید بعمل آورده و نهايتا مقرر شد هیئت تجاری ظرف سه روز آ ينده صورتجلسه ای تنظیم نماید و بعد از بررسی های لازم توسط دو طرف در نهایت مصوبات اين ديدارها و تعاملات تجارى اقتصادى در قالب يک تفاهم نامه به امضاى طرفين برسد.
گفتنی است شرکت در کارگروه امور اقصادی و تولیدی استان و همچنین بازدید از شرکت های واگن پارس اراک و پتروشیمی شازند از دیگر برنامه های سفر دو روزه این هیئت تجاری به استان مرکزی بوده است.

یاد آور می گردد اتحادیه کشورهای CIS (کشورهای مستقل همسود) در دسامبر سال ۱۹۹۱ در یک قرار روسای سه کشور روسیه ، اوکراین و روسیه سفید بنیاد نهاده شد و سپس کشورهای آذربایجان ، ارمنستان ، ازبکستان ، ترکمنستان ، تاجیکستان ، قرقیزستان ، قزاقستان و مولداوی و گرجستان به عضویت آن درآمده اند

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها