Portal_background_image

استاندار مركزي: هنرمندان با خلق آثار فاخر فرهنگ قرآني را ترويج كنند

آقازاده استاندار مرکزی در آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان جشنواره های قرآن و عترت استان ، گفت: هنرمندان با خلق آثار فاخر در راستای گسترش فرهنگ قرآن و اهل بیت(ع) در جامعه گام بردارند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: رسالت فرهیختگان هنری اقتضا می کند که با زبان کارآمد هنر افکار عمومی و به خصوص اخلاق و رفتار جوانان را به سمت و سوی معنویت و اخلاق مداری هدایت کنند. 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ذات هنر با زیبایی آمیخته شده است، انتقال پیام های فرهنگی و اخلاقی از طریق هنر برای مخاطبان به خصوص جوانان جذابیت بیشتری دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. 

استاندار مرکزی بیان کرد: موفقیت های آموزه های قرآنی و سیره اهل بیت (ع) در حیات 40 ساله انقلاب اسلامی فصل جدیدی را در عرصه جامعه گشوده است و مسئولان فرهنگی استان وظیفه دارند نسبت به اشاعه و احیای فرهنگ دینی تلاش بیشتری کنند. 

وی افزود: مسئولان فرهنگی استان باید با تمام قوا از گسترش سبک زندگی غربی جلوگیری کنند و تنها راه تحقق این امر گسترش فرهنگ قرآن و سیره اهل بیت (ع) است. 

استاندار مرکزی افزود: مسابقات و همایش های قرآنی مقدمه ورود مفاهیم معنوی و انسانی به زندگی مردم و از طرفی جذب جوانان و نوجوانان در مسیر قرآن و اهل بیت(ع) است که این فرصت های الهی را باید مغتنم شمرد و زمینه برگزاری هر چه بیشتر مسابقات قرآنی را در نقاط مختلف استان فراهم کرد. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز گفت: فعالیت های قرآنی این اداره کل در پنج سال گذشته 58 درصد رشد داشته است. 
محسن شریفی افزود: همچنین محورهای فرهنگی هنری (کانون های تبلیغاتی،تعداد عناوین نشریات، آموزشگاه های هنری، موسسات فرهنگی هنری چندمنظوره) در پنج سال گذشته 54 درصد رشد داشته است.

گفتنی است در این آیین از برگزیدگان رشته های مختلف جشنواره های هفته قرآن و عترت استان مرکزی در بخش های عکس، فیلم کوتاه، نمایش های قرآنی، یادواره های شهدا، هنرهای تجسمی و صنایع دستی تجلیل شد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها