Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: هم افزايي دستگاههاي اجرايي در جهت توسعه مشاغل خرد و خانگي

زمانی قمی استاندار مرکزی در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در محل استانداری برگزار شد، بر هم افزایی دستگاههای اجرایی در جهت توسعه مشاغل خرد و خانگی تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تاکید بر توسعه مشاغل خرد و خانگی، ابراز کرد: این اقدام از راه های موثری است که کارآفرینی، افزایش تولید ملی و شکوفائی اقتصادی  را در پی دارد.

استاندار مرکزی درخصوص تشکیل کارگروه اشتغال خرد و خانگی ، تصریح کرد: این کارگروه با مسئولیت معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و با عضویت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بسیج سازندگی، جهاد کشاورزی و دیگر بخشهایی که در زمینه اشتغال خرد و خانگی فعالیت دارند تشکیل تا برنامه هایی در این حوزه تدوین شود و بطور مستمر نظارت های لازم صورت پذیرد.

و ی افزود: پیشنهاداتی که در این جلسه درخصوص مشاغل خرد و خانگی مطرح شد به ستاد  اقتصاد مقاومتی کشور  منعکس شود چرا که می تواند با اصلاح آیین نامه ها محقق شود و یا مصوبه هیات دولت باشد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی باید بدانند که هر ایده و پیشنهادی را که ارائه کنند باید در راستای عملیاتی ساختن آن گام بردارند چرا که صحنه اقتصاد مقاومتی میدان اقدام و عمل است. 

زمانی قمی با اشاره به اینکه امور جاری دستگاه ها نباید به عنوان طرح های اقتصاد مقاومتی مطرح شود،گفت: دستگاه های اجرایی باید با اجرای طرح هایی که  موجب توسعه و ایجاد تحول در استان می شود در جهت تحقق فرمان رهبری  گام بردارند.

زمانی قمی با اشاره به تسریع بعمل آمده در فراهم سازی شرایط برای احداث پالایشگاه خون در زرندیه گفت: پروانه کار پالایشگاه پلاسمای خون که تنها پالایشگاه خون در خاورمیانه است ظرف مدت یک روز توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت صادر شد و زمین مورد نیاز نیز ظرف مدت یک هفته واگذار گردید.

استاندار مرکزی افزود: این امر اقدامی مهم است که بارقه های امید را در مردم افزایش می دهد و می تواند به عنوان الگویی برای دیگر دستگاههای اجرایی  باشد و اطلاع رسانی آن باید مورد توجه قرار گیرد.

زمانی قمی به سرمایه گذاری ذوب آهن امیر کبیر در استان نیز اشاره کرد و افزود: سرمایه گذار این طرح علی رغم هزینه کرد حدود 60 میلیارد تومانی دراستان و اخذ مجوز های لازم در سالهای گذشته با مشکلاتی در استان مواجه شد که در جهت رفع آنها  با پیگیری های صورت گرفته تصمیم بر این شد که 100 لیتر در ثانیه آب تخصیص داده شده از پساب در اختیار سرمایه گذار قرار گیرد و توسط کارشناسان اثبات شد که تولیدات این شرکت در مرحله دیگر صادرات می شود واین شرکت هم به عنوان صادر کننده در نظر گرفته شد تا بتواند از تسهیلات صندوق توسعه ملی استفاده کند.   

استاندار مرکزی بر تشکیل نشستی جهت بررسی میزان تحقق مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان و بررسی مشکلات موجود در جهت اجرای مصوبه ها تاکید کرد.   

گفتنی است رئیس بسیج سازندگی سپاه روح الله استان ، مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری و کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان مرکزی نیز در این نشست گزارشی را ارائه کردند.

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها