Portal_background_image

نماينده ولي فقيه در استان: همه بايد براي توسعه كشور به دولت كمك كنند/ دولت دوازدهم به اصلاح نظام بانكي توجه ويژه كند/پيگيري هاي استاندار براي حل مشكلات شركتهاي واگذار شده قابل تقدير است

آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با ورزیر ورزش و جوانان که با حضور استاندار مرکزی انجام شد، گفت: همه بايد براي توسعه كشور به دولت كمك كنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در این دیدار گفت: موفقیت دولت یازدهم در طرح های اقتصادی در گرو اصلاح امور بانکی است و دولت باید ابتدا برای این مهم چاره اندیشی کند.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: در شرایطی که همه کشور برای تحقق اقتصاد مقاومتی بسیج شده اند، بانک ها شرط نقش آفرینی در این مهم را سودآوری برای موسسات خود می دانند که با این رویه کارها با کندی پیش خواهند رفت.

وی بیان کرد: با وجود دریافت بهره 25 درصدی و همچنین جریمه ها و بهره بالای دیرکرد از سوی بانک ها نه تنها توسعه اقتصادی اتفاق نمی افتد بلکه هر روز شرایط اقتصادی و صنعتی کشور بدتر از گذشته خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، دریافت بهره های 25 درصدی از سوی بانک ها را خلاف موازین دین مبین اسلام دانست و گفت: با وجود اینکه همه مراجع نسبت به این مهم به بانک ها تذکر داده اند اما همچنان به فعالیت غیر اصولی خود ادامه می دهند.

وی ،واگذاری های اصل 44 را یکی دیگر از مشکلات صنایع کشور و استان مرکزی دانست و گفت: واگذاری ها بر اساس قوانین جهانی باید با حداقل قیمت اما با در نظر گرفتن اهلیت متقاضیان واگذار شود در غیر این صورت هیچ موفقیتی در این خصوص حاصل نمی شود.

آیت الله دری نجف آبادی  با بیان اینکه استاندار مرکزی برای آرام شدن وضعیت هپکو بسیار زحمت کشیدند، گفت: شرکت صنعتی هپکو اراک که در مدت زمانی نه چندان دور تنها تولید کننده ماشین آلات راهسازی در خاورمیانه بود به دلیل واگذاری غیرکارشناسی در گذشته در شرایط فعلی مشکل دارد و معوقات کارکنان آن بر دوش دولت افتاده است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: استاندار مرکزی در بحث حل مشکلات شرکت های واگذار شده پیگیری های زیادی کردند که تلاش های ایشان قابل تقدیر است، من راضی نیستم در اعتراض های کارگری استاندار و سایر مقامات مورد توهین قرار گیرند .                                                                                                                                                                                                                                                               وی گفت: درخصوص شرکتهایی که واگذار شده اند باید تدبیر شود و نظارت بیشتری روی آنها انجام شود.                                                                                                                                                       
 امام جمعه اراک  در ادامه سخنان خود تامین اعتبارات لازم برای نگهداری مجتمع های ورزشی، اولویت بندی برای تکمیل طرح های ورزشی نیمه تمام و ساخت نماز خانه در مجتمع های ورزشی را از مهمترین وظایف وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد.

وزیر ورزش و جوانان نیز در این دیدار  گفت: چهار هزار طرح نیمه تمام ورزشی در نقاط مختلف کشور در انتظار تامین اعتبارات ملی و استانی است.

 سلطانی فر  افزود: بیش از100 هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح های نیمه تمامی ورزشی نیاز است.

وی ادامه داد: طرح های نیمه تمام ورزشی در نقاط مختلف کشور به صورت کارشناسی فهرست بندی شده و بر اساس بیشترین پیشرفت فیزیکی برای تامین اعتبار و تکمیل آنان اقدام می شود.

وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: شرایط ورزش کشور پویا تر از گذشته ارزیابی می شود و ورزشکاران ایران اسلامی در همه رشته های ورزشی حرف های زیادی برای گفتن دارند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ورزش ارتباط مستقیم با شادابی جامعه به خصوص انگیزه آفرینی در قشر جوانان دارد، توسعه ورزش قهرمانی و همچنین حمایت گسترده از ورزش همگانی از تاکیدات شخص ریاست جمهوری است.

سلطانی فر گفت: غرورآفرینی ورزشی و موفقیت در رقابت های بین المللی جامعه 80 میلیونی ایران اسلامی را به وجد می آورد و به همین دلیل باید از همه ظرفیت های موجود برای توسعه ورزش به خصوص ورزش قهرمانی استفاده شود.

وی در ادامه سخنان خود در تشریح فعالیت های اقتصادی دولت یازدهم نیز توضیح داد: توافق برجام نقش موثری در تسهیل مراودات سیاسی، اقتصادی و تجاری ایران اسلامی با دیگر نقاط جهان داشت، هر چند که آمریکایی ها دست از شیطنت بازی های خود بر نمی دارند، اما برجام، توافق با جامعه جهانی بود نه ایالت متحده و امروز چینی ها، فرانسوی و روسی ها بسیار نسبت به تعهدات خود با جمهوری اسلامی ایران پایبند و حساس هستند.

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی های مدون تیم اقتصادی دولت و شکل گیری وحدت و همدلی بی سابقه مجلس با دولت در صورت همکاری بانک ها و موسسات مالی آینده روشنی در انتظار ایران اسلامی است.

سلطانی فر با بیان اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دارد، گفت: طبق ارزیابی های صورت گرفته  استان مرکزی از استانهای پیشرو در حوزه اقتصاد مقاومتی است و استاندار مرکزی جلسات متعددی را برگزار و پیگیری های زیادی را انجام داده که قابل تقدیر است.                                                                                                                                                                                                                                       
همچنین وزیر ورزش و جوانان به همراه استاندار و نمایندگان مردم اراک،خنداب و کیجان در مجلس با خانواده شهید فرهاد مقیمی دیدار و گفت و گو کردند.
شرکت در نشست شورای اداری، دیدار با سمن ها و روسای هیات های ورزشی و بازدید از چند طرح نیمه تمام ورزشی در شهرستان اراک از دیگر برنامه های سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان به اراک مرکز استان مرکزی بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها