Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: همكاري دستگاه هاي اجرايي در اجراي برنامه مديريت زيست بومي تالاب ميقان/ معرفي مزيت ها و استعدادهاي استان

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در محل استانداری برگزار شد، برهمکاری دستگاه های اجرایی در اجرای برنامه مدیریت زیست بومی تالاب میقان تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تاکید بر اجرایی شدن اجرای برنامه مدیریت زیست بومی تالاب میقان، اظهار کرد: دستگاه های اجرایی استان باید همکاری لازم را در این راستا داشته باشند و اجرای این برنامه  باید بطور جدی مورد پیگیری قرار گیرد .

استاندار مرکزی بیان کرد:  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری باید نسبت به احصا وظایف هر دستگاه اقدام و بسته حمایتی هر دستگاه را ابلاغ  نماید، در اجرای این برنامه همه دستگاه های اجرایی  می توانند وارد عمل شود، گرچه دستگاه هایی مانند منابع طبیعی و امور آب در این زمینه وظیفه سنگین تری بر عهده دارند.

وی ادامه داد: احیای تالاب میقان از هر موضوعی مهمتر است و در سفر کاروان تدبیر و امید به استان مرکزی نیز اعتبار مناسبی برای احیای این تلاب در نظر گرفته شده است.

زمانی قمی عنوان کرد: پیشرفت برنامه مدیریت جامع تالاب میقان باید هر سه ما یک بار گزارش شود.

زمانی قمی با اشاره به استعدادها و مزیتهای استان، اظهار کرد: معرفی مزیت ها و استعدادها و همچنین دفاع از داشته های استان  نقش موثری در توسعه استان دارد و می تواند زمینه  داشتن یک جامعه امیدوار و در پی آن یک اجتماع شاداب را فراهم کند ، که این مهم باید از سوی مسئولان و مدیران استان مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش مهم  رسانه ها در انعکاس دستاوردهای نظام، تاکید کرد: سیاه نمائی و نا امید کردن مردم در هیچ حوزه ای راهکار حل مشکلات نیست بلکه خود می تواند باعث بروز مشکلات جدیدی شود لذا باید برای کاهش مشکلات متفق شویم.

زمانی قمی گفت: کاهش نرخ بیکاری ، مثبت شدن تراز تجاری  و یا  تورم 43 درصدی هر کدام بدون دلیل نیست و ریشه در دلایل متقن دارد، ما نمی گویئم که امروز شرایط کشور مدینه فاضله است ولی می گوئیم همه چیز بد نیست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: برای تهیه سند توسعه ششم استان اسناد بخشی و فرابخشی تهیه شده است.

یادگاری افزود: قرار گرفتن سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از ارکان تدوین برنامه، تاکید بر استفاده از سیاست های کلی ابلاغی، جلب مشارکت بخش خصوصی، تعاونی، عمومی و غیردولتی و استفاده حداکثری از منابع موجود کشور، از رویکردهای مهم برنامه ششم است.

وی بیان کرد: صرفه جویی در هزینه های عمومی دولت، اصلاح نظام درآمدهای دولت و قطع وابستگی به نفت، ایجاد انضباط مالی دولت و اصلاح فرایندهای برنامه ریزی و بودجه ریزی، اصلاح نظام مالی دولت و گسترش و تعمیق نظام جامع تامین مالی و ابزارهای آن، تقویت سرمایه گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته، تضمین امنیت سرمایه گذاری، اصلاح نظام اداری، پایش شاخص های محیط زیست و توجه به منابع پایه، ارتقای عدالت اجتماعی و افزایش بهره وری در مصرف آب و انرژی از رئوس اصلی برنامه ششم توسعه کشور است.

گفتنی است در نشست شواری برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی، برنامه مدیریت جامع تالاب میقان اراک مصوب شد و با واگذاری حق استفاده از مدرسه راهنمایی دخترانه نرجس روستای سقرجوق آشتیان به بخشداری این شهرستان، واگذاری ساختمان جدید فرمانداری محلات به اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی و واگذاری حق استفاده از ساختمان اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ساوه به اداره تعزیرات حکومتی آن شهرستان با تاکید بر اجرایی شدن دستوالعمل ماده 53 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و انتقال سالن ورزشی در دست اجرای روستای ورین به روستای خورهه محلات موافقت شد.

در این نشست نمایندگان مردم شهرستانهای اراک، کمیجان و خنداب و همچنین نماینده مردم شهرستان های تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند و سخنانی رابیان کردند.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها