Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: همكاري دستگاه هاي اجرايي با آموزش و پرورش/ اجراي سراسري طرح جامع مراقبت اجتماعي از دانش آموزان در استان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای آموزش و پرورش استان، گفت: دوایر دولتی و نهادهای اجرایی و خدماتی در آستانه بازگشایی مدارس به کمک آموزش و پرورش آمده و در آماده سازی فضاهای آموزشی مشارکت کنند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: دستور حمایت و پشتیبانی دستگاه اجرایی و دوایر دولتی از برنامه های آموزش و پرورش تا اول مهرماه ابلاغ می شود. 

وی ادامه داد: بر اساس قانون هزینه استفاده آب، برق و گاز مدارس به شرط مصرف بهینه رایگان است و شرکت توزیع برق، شرکت گاز و آبفای استان باید نهایت همکاری را در این خصوص داشته باشند. 

استاندار مرکزی اظهار داشت: شهرداری های استان نیز وظیفه دارند با تمام تجهیزات خود آموزش و پرورش را در بخش های عمرانی از قبیل فضاسازی، رنگ آمیزی و زیبا سازی مدارس پشتیبانی کنند. 

وی بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی، ثبت احوال، دانشگاه علوم پزشکی و دهیاری های استان نیز در ماموریت های آموزش و پرورش به ویژه شناسایی افراد بی سواد مشارکت عملی کنند. 

آقازاده گفت: مکان ها و فضاهای بدون استفاده در روستاها نیز باید شناسایی شود و برای بهره برداری در مسائل آموزشی در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد. 

وی ادامه داد: نظام جامع مراقبت از دانش آموزان(طرح نماد) نیز در راستای شناسایی دانش آموزان آسیب پذیر چند سال است که در کشور آغاز شده و اجرای آن در محلات و اراک از توابع استان مرکزی کلید خورده و باید زمینه اجرای قاطعانه این طرح در همه نقاط استان فراهم شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست گفت: این استان‌ در سال های گذشته در جذب افراد بی سواد موفق عمل کرده و می طلبد که دستگاه های مختلف از قبیل کمیته امداد امام خمینی(ره)، دانشگاه علوم پزشکی، دهیاری ها مشارکت بیشتری ‌در این خصوص داشته باشند. 

فولادوند افزود: طرح نماد با هدف مقابله با آسیب های اجتماعی از سال گذشته در شهرستان های محلات و اراک اجرایی شده که نتایج موفقیت آمیزی نیز داشته است. 

وی ادامه داد: طرح نماد وظایف آموزش و پرورش را از محتوای آموزشی گسترده تر کرده و آموزگاران دانش آموزان مسئله دار را شناسایی و برای رسیدگی به مشکلاتشان به دستگاه های مسئول معرفی می کند. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها