Portal_background_image

استاندار مطرح كرد : همكاري دستگاه هاي اجرائي در پرداخت يك درصد سهم بخش ورزش / احداث خانه جوان در اراك تا پايان سالجاري

آقازاده استاندار مرکزی در نشست اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: دستگاه های اجرایی این استان در پرداخت یک درصد سهم ورزش از محل اعتبارات درون دستگاهی خود همکاری کنند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: سهم بخش ورزش از محل اعتبارات دستگاه ها در قالب بند (ب) ماده 117 که به بند الحاقی ماده 53 تغییر نام یافته یک قانون است و دستگاه های اجرایی باید به آن عمل کنند.

استاندار مرکزی ساخت خانه جوان در مرکز استان را یکی از مهمترین نیازهای جوانان دانست و گفت: با توجه به اینکه خانه جوان استان که سال ها پیش در اراک ساخته شده، هم اکنون در تملک شهرداری منطقه چهار این شهر است، شهرداری و شورای اسلامی شهر کلانشهر اراک باید نسبت به واگذاری یک ساختمان ایده آل برای راه اندازی خانه جوان این شهر اقدام کنند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  تا پایان سال دو یا سه خانه جوان در سطح شهر اراک تجهیز و راه اندازی می شود .

وی افزود:خانه های جوان به شرط داشتن برنامه ريزي ميتوانند موفق عمل كرده و به وظايف خود براساس قانون جامه عمل بپوشانند.

استاندار مرکزی اضافه کرد: اگر چه ساخت خانه جوان یک وظیفه دولتی برای دستگاه های مربوطه است اما راهبری این خانه باید همراه با برنامه ها و ایده های کارشناسی برای جذب و هدایت جوانان به مسیر درست زندگی باشد.

استاندار مركزي ادامه داد: سمن هاي جوانان نيز در بخش هاي مختلف و طي چند سال گذشته با جهش خوبي روبرو بوده است و مقرر شد تا اداره كل ورزش و جوانان با افزايش اين سمن ها بتواند در شور و نشاط حوزه جوانان سهيم شود.

آقازاده اظهار کرد: یکی از وعده های رئیس جمهور در جریان انتخابات امسال، تفکیک امور جوانان از وزارت ورزش و جوانان بود و بلافاصله بعد از انتخابات نیز، این لایحه تنظیم و تقدیم مجلس شد.

وی اضافه کرد: بی شک نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با تفکیک ساز و کار امور جوانان از وزارت ورزش و جوانان موافقیت می کنند اما تا آن زمان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی وظیفه دارد مسائل مربوط به جوانان را به خوبی راهبری و مدیریت کند.
وی بيان كرد:‌  تاکنون سهمي از بودجه 96برای حوزه جوانان استفاده نشده و در اين نشست تصميم گرفته شد سازمان برنامه ريزي و بودجه استان براي اخذ اين بودجه از سازمان هاي مکلف اقدام كند.

آقازاده درخصوص بکارگیری مشاور جوان و فرهنگی نیز گفت: به كارگيري دو هزار مشاور جوان و فرهنگي توسط دولت تصويب شده است که به نظر مي رسد به زودي اين تعداد نيروي جوان در دستگاههاي اجرايي، استانداری ها وزارتخانه  فعال شوند و ما نیز بهره مند شویم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: حضور مدیران در نشست های قانونی استانداری کم رنگ است و باید در نشستی که مدیر دستگاه اجرایی دعوت شده شخص وی در این نشست حاضر شده و از اعزام جانشین یا کارشناس خوددداری کند.

 حقیقی افزود: بر اساس آمارهای موجود تنها 37 درصد از مدیران دستگاه های اجرایی در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان حضور داشته اند و دلیل این مهم به صورت جدی از سوی استانداری بررسی می شود.

وی افزود: در نشست هایی که مدیران دستگاه های اجرایی دعوت می شوند تنها به دلیل نشست با وزیر مربوطه می توانند در نشست های استان شرکت نکنند.

معاون سیاسی، امنیت و اجتماعی استان مرکزی فقدان خانه جوان در استان را یک ضعف و کمبود بزرگ دانست و گفت: از سال 1380 اعتبار ساخت این خانه به همه استان ها تخصیص داده شده و اینکه چرا در استان مرکزی این اعتبار را دریافت نکرده و یا در جای دیگر هزینه شده، باید کارشناسی شود.

وی سرانه ورزش استان مرکزی را 86 صدم عنوان کرد و گفت: متوسط سرانه ورزشی کشور یک و 2 دهم متر مربع است و دلایل کمبود سرانه ورزشی استان مرکزی باید آسیب شناسی و مشخص شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز گفت: هم اکنون 53 سمن در این استان در بخش ورزش و جوانان فعالیت می کنند که از این تعداد 14 سمن در سال جاری به ثبت رسیده است.

حقدادی بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی های از پیش تعیین شده تعداد سمن های ورزش و جوانان استان تا پایان امسال به 75 سمن می رسد.

وی افزود: بر اساس قانون باید از ابتدا تا پایان امسال 10 نشست ستاد ساماندهی امور جوانان در استان برگزار شود که تا کنون سه نشست برگزار شده است.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها