Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: همكاري دستگاه هاي اجرائي در جهت حل مشكلات بيماران سرطاني و اوتيسم

زمانی قمی استاندار مرکزی در بازدید از انجمن حمایت از بیماران سرطانی تبسم در اراک بر همکاری دستگاه های اجرائی ذی ربط در جهت حل مشکلات بیماران سرطانی و اوتیسم تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: دستگاه های اجرائی ذی ربط می بایست در جهت اجرای وظایف و تعهدات خود نسبت به بیماران سرطانی و اوتیسم استان اهتمام لازم را داشته باشند.

استاندار مرکزی گفت: ایجاد مرکز طب تسکین سرپایی و مرکز آرامش کاهش مشکلات و خدمت رسانی هرچه بیشتر به بیماران سخت درمان استان را به همراه دارد.

وی ادامه داد: مسئولان اجرایی استان مرکزی برای ایجاد این مراکز برای خدمت رسانی به بیماران سخت درمان و کاهش مشکلات آنان باید همکاری لازم را با خیران سلامت داشته و استانداری نیز آمادگی هرگونه همکاری با این مراکز را دارد.

وی با اشاره به اینکه دولت بر حمایت از بیماران خاص تاکید دارد، گفت: در نشستی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی و مسئولین ذی ربط مسائل و مشکلات  بیماران سرطانی و اوتیسم مورد بررسی قرار می گیرد.

عضو هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران سرطانی استان مرکزی (تبسم) نیز گفت: این انجمن از سال 86 در این استان ایجاد شده است و تا کنون سه هزار بیمار سرطانی از خدمت انجمن بهره مند شده اند.

 کمیلی اصفهانی افزود: 140 کودک سرطانی تحت پوشش انجمن سرطان استان مرکزی قرار دارند و این انجمن انواع خدمات غربالگری، آموزشی، فعالیت های فرهنگی، کمک های مالی از جمله پرداخت هزینه خدمات آزمایشگاهی و کمک غذایی به آنان ارایه می دهد.

عضو هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران سرطانی استان مرکزی خاطر نشان کرد: با توجه به مشکلات اقامتی بیماران سخت درمان استان و شهرستان استان برای دریافت خدمات از بیمارستان خوانساری اراک، آسایشگاه بیماران سرطانی این شهرستان به مدت 11 ماه و با 40 اتاق به منظور اقامت میان مدت ایجاد شده است.

وی ساخت ساختمان بیماران سرطانی بیمارستان امیرکبیر را از دیگر اقدام های این انجمن دانست و گفت: این ساختمان با 20 تخت شیمی درمانی برای ارایه خدمات به بیماران سخت درمان در این بیمارستان ایجاد شده است.

کمیلی ایجاد مرکز طب تسکین سرپایی و مرکز خانه آرامش را از برنامه های انجمن حمایت از بیماران سرطانی استان مرکزی عنوان کرد و گفت: بهره برداری از مرکز طب تسکین سرپایی تا پایان امسال آغاز و بهره برداری از مرکز خانه آرامش برای نگهداری بیماران سخت درمان نیز نیازمند همکاری دستگاه های اجرایی است.

گفتنی است استاندار مرکزی از قسمت های مختلف آسایشگاه بیماران سرطانی شهرستان اراک بازدید کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها