Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: همكاري دستگاه هاي اجرائي دراجراي طرح تنوع بخشي به محيط آموزشي در استان /ضرورت توجه به مهارت‌ آموزي درمدارس

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی مشترک با شورای آموزش و پرورش استان که در محل استانداری برگزار شد، بر همكاري دستگاه هاي اجرائي در اجراي طرح تنوع بخشي به محيط آموزشي در استان تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به پیشگامی استان مرکزی در اجرای پروژه ملی اجرای طرح تنوع بخشی به محیط های یادگیری با رویکرد توسعه توانمندی کارآفرینی در آموزش پایه مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، اظهار کرد: کلیه دستگاه های اجرایی استان و سایر نهادها باید در اجرای این پروژه ملی همکاری و تلاش نمایند.

زمانی قمی گفت: وظایف هر یک از دستگاه های اجرایی در اجرای این طرح احصا و به دستگاه ها ابلاغ شود و یک گروه نیز برای بازرسی و نظارت بر عملکرد دستگاه هایی اجرایی از نحوه اجرای این طرح تشکیل شود.

استاندار مرکزی با تاکید بر رفع نواقص موجود در حوزه تربیتی و آموزشی، گفت: تلاش ما بر این است تا بتوانیم انسان هایی دیندار و علاقمند به مبانی دینی تربیت کنیم، ما خیمه جمهوری اسلامی را بر پا کردیم که اخلاق و مبانی دینی را در جامعه مستقر کنیم اگر در این زمینه دچار مشکل باشیم قطعاً باید به اصلاح  آن بپردازیم.

وی ادامه داد: در حوزه تربیتی باید تلاش کرد تا جامعه ای یک رنگ و بدور از افراد چند شخصیتی داشته باشیم چرا که لازمه برنامه ریزی برای یک جامعه  داشتن شناخت از ماهیت آن جامعه است.

زمانی قمی تصریح کرد:  رشد و توسعه کشور و داشتن افرادی که بتوانند در زمینه ایجاد اشتغال برای خود و جامعه و همچنین خلق حرفه و ثروت موثر باشند در گرو دانش آموزان و شهروندانی با اخلاق است که  اخلاق را پذیرفته و با اصول اخلاقی رشد کرده باشند و اخلاق بعنوان باورهای جدی آنها مورد عنایت قرار گرفته باشد.

 وی با اشاره به اینکه در حوزه آموزشی باید انسانهایی را تربیت کنیم که بتوانند در زمینه خلق کار و حرفه موفق عمل نمایند، افزود: از دلایل رشد و توسعه کشور های توسعه یافته از جمله کره پرداختن این کشوربه امر حرفه آموزی به دانش آموزان است بطوریکه  تربیت تکنسین و نیروهای ماهر از جمله برنامه های این کشور در مدارس است.

وی ادامه داد: نظام آموزشی در ایران بیشتر بر تحصیلات تکمیلی سرمایه گذاری می کند و در نظام متوسطه و همچنین آموزش عالی علی رغم اینکه توانسته است انسان های با استعداد و صاحب نظری را تربیت نمایند ولی در زمینه اشتغال، کارآفرینی و صنعت  باید اقدامات موثرتری انجام شود.

زمانی قمی گفت:  تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه امری ضروری است و با توجه به تاکیدات بسیار هنوز در این زمینه به نقطه مطلوب نرسیده ایم .

استاندار مرکزی ابراز کرد: هندسه ذهنی جوانان برای ازدواج، اشتغال و زندگی با واقعیتهای جامعه متفاوت است لذا باید در نظام آموزش و پرورش و همچنین آموزش عالی این تفاوتها برای دانش آموزان و دانشجویان بخوبی تبیین شود و در جهت رفع این مشکل تلاش شود.

زمانی قمی گفت: آنچه که ما طی سالیان سال در نظام آموزشی برقرار کرده ایم این بوده که نسل جوان از والدین و همچنین دولت متوقع شده اند و به دنبال پشت میز نشستن هستند اما باید این روند اشتباه و نقص، در حوزه تربیتی و علمی رفع شود.

استاندار مرکزی همچنین با اشاره به ایام اربعین، خاطرنشان کرد: اقدامات قابل توجهی در تامین آرامش و آسایش زائران اربعین حسینی در حال انجام است که جای تقدیر و سپاسگزاری دارد و تامین امنیت رخداد عظیم و پدیده بزرگ کنگره اربعین که در دنیا بی نظیر می باشد، بسیار حائز اهمیت است.

صدیقی رئیس حوزه ریاست ستاد دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز گفت: این طرح یکی از مصوبه های شورای انقلاب فرهنگی و از طرح های مورد حمایت دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام است که با هدف افزایش بصیرت در خانواده ها و جذب سرمایه بر اساس علوم تربیتی اجرا می شود.

وی ادامه داد: استان مرکزی با دارا بودن ماهیت و ظرفیت های آموزشی و صنعتی به عنوان استان الگو و نمونه برای اجرای این طرح انتخاب شده است.

رئیس حوزه ریاست ستاد دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: با توجه به صنعتی بودن استان مرکزی جذب سرمایه گذاری و انتقال فناوری با اجرای این طرح می تواند بر اساس علوم تربیتی در آموزش و پرورش انجام می شود.

وی افزایش مشارکت در اثر بخشی همگانی و افزایش کارایی و عدالت اجتماعی در جامعه و به ویژه خانواده ها را از دیگر اهداف این طرح عنوان کرد.

وی گفت: با نگاه صحیح به محیط های آموزشی و تنوع بخشی به آن می توان به دستاوردهای بزرگی در زمینه علوم تربیتی دست یافت و از بسیاری مشکلات و بد اخلاقی ها در جامعه جلوگیری کرد.

گفتنی است در این نشست مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز سخنانی را بیان کرد و در پایان تفاهم نامه طرح تنوع بخشی به محیط های آموزشی مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سیاست های اقتصاد مقاومتی امضا شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها