Portal_background_image

استاندار مركزي: همراهي مردم و بخش خصوصي با دولت زمينه ساز توسعه اقتصادي است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست مشترک شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران شهرستانهای ساوه و زرندیه با ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در شهرستان ساوه برگزار شد، گفت: توسعه اقتصادی با حمایت و حضور مردم و بخش خصوصی در کنار دولت محقق خواهد شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی رشد اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی را منوط به همت دولت و مردم دانست و تصریح کرد: در تحقق اقتصاد مقاومتی بزرگترین تکیه‌گاه مردم هستند. همان مردمی که در تمامی عرصه‌ها در صف اول بودند، در این عرصه نیز باید پیشگام باشند.

وی افزود: هم‌اکنون میزان فروش نفت از 900 هزار بشکه به دو میلیون بشکه افزایش یافته است، که نتیجه لغو تحریم‌ها و تقویت مناسبات ایران با سایر کشورهاست.

وی با اشاره به تحول اقتصادی بوجود آمده در کشور که نتیجه تلاش دولت و اجرای برجام است، افزود: امیدواریم میزان درآمد نفتی کشورمان با افزایش چشمگیر در سال جاری به سه میلیون بشکه برسد.

استاندار مرکزی در ادامه با یادآوری نامگذاری سال‌ جاری به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، گفت: امسال تکلیفی را مجموعه کشور از مقام معظم رهبری گرفته‌اند که با اجرای دستور رئیس جمهور مبنی بر عمل به این تکلیف در کنار سیاست‌های اقتصادی دولت می‌توان گفت که اوضاع اقتصادی ایران بهبود خواهد یافت.

زمانی قمی تاریخی‌ترین ثروت ایران را مربوط به سال‌های دولت گذشته دانست و افزود: در سایه نبود برنامه‌ریزی صحیح از این ثروت عظیم به درستی استفاده نشده و طراز کشور رشد منفی به خود گرفته بود.

وی ادامه داد: در مقطعی این دولت آغاز بکار کرد که شاهد رشد 40 درصدی تورم و رشد منفی اقتصاد بودیم از این رو رکود بر کشور تحمیل شد که متاثر از خزانه خالی کشور بود.

به گفته زمانی قمی، باید همه قوا و ارکان دیگر به کمک دولت بیایند چرا که اقتصاد مقاومتی فقط متوجه دولت نیست، لذا همه باید با دولت مشارکت داشته باشند تا اتفاقات مثبتی بوقوع بپیوندد.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیشینیه تمدن و تاریخ شهرستان‌های ساوه و زرندیه نیز گفت: بدون فرض کردن پیشینیه تمدن و تاریخ ساوه و زرندیه که مشاهیر و بزرگانی را تقدیم ایران زمین کرده است، تاریخ کشور ایران ناقص خواهد ماند.

وی از ساوه و زرندیه به عنوان دو قطب صنعتی موثر در اقتصاد ایران یاد کرد و افزود: در حوزه کشاورزی نیز کشور ما افتخارات بالایی دارد و با اصلاح الگوی کشت، آینده بسیار روشنی در انتظار این منطقه است.

زمانی قمی تولید انار و پسته ارگانیک در این منطقه را از افتخارات برشمرد و افزود: این دو محصول استراتژیک آوازه جهانی دارد از این رو تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی استان در این منطقه در ابتدای سال جاری ضرورت داشت تا با بررسی موانع تولید راهکارهای لازم اتخاذ شود.

استاندار مرکزی خواستار تعیین تکلیف اراضی روستایی و سنددار کردن آنها، تامین آب روستایی، رفع مشکلات گردشگری و منابع طبیعی در روستاها شد و از مسئولان خواست تا هر چه سریعتر اقدام لازم جهت برطرف کردن این مشکلات را انجام دهند.

گفتنی است فرماندار شهرستان ساوه نیز در این نشست مطالبی را بیان کرد و تعدادي از روساي شوراي هاي بخش هاي دو شهرستان ساوه و زرنديه به ايراد نقطه نظرات خود پرداختند.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها