Portal_background_image

همایش بزرگداشت روز روابط عمومی با حضور استاندار مرکزی برگزار شد

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل صبح امروز در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری، گفت: همایش بزرگداشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی با حضور استاندار مرکزی،مدیران کل دستگاههای اجرایی و مسئولین و کارشناسان روابط عمومی در محل فرهنگسرای شهر برگزار شد.

مصطفی عرب افزود: این همایش به همت اعضای هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان و حمایت بخش خصوصی برگزار شد.

وی اهداف برگزاری این همایش را تجلیل از روابط عمومی ها، گرامیداشت این روز و همچنین تجلیل از پیشکسوتان عرصه روابط عمومی و ارتباطات عنوان کرد.

 دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان تصریح کرد: در این همایش از سایت شورای هماهنگی روابط عمومی های استان رونمائی و از پیشکسوتان عرصه روابط عمومی و ارتباطات نیزتجلیل بعمل آمد.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اظهار کرد: بیانه گرامیداشت روز ملی روابط عمومی تهیه و در این همایش قرائت شد که مفاد این بیانیه از سوی استاندار و دبیرخانه شورا پیگیری خواهد شد.

مصطفی عرب کلیات مفاد این بیانیه  را به شرح ذیل عنوان کرد:

1-روابط عمومی،حیات خلوت سازمانها نیست . جایگاه آن آنقدر مقدس است که سازمان می بایست خلاق ترین و متعهد ترین افراد را در آن بگمارد،نه اینکه از افراد مستاصل، ناکارآمد،نابلد و رانده از هر جایگاهی استفاده شود.تاکید شود مدیران سازمانها برای انتخاب روابط عمومی سازمان خود معیارهای علمی و عملی را به کار بندند.

2-ارتقاء سطح جایگاه روابط عمومی به نوعی ارتقاءسازمان است.روابط عمومی می بایست به صورت مستقیم زیر نظر مدیریت ارشد هر سازمانی باشد و شغل و حرفه آن در سازمان تعریف شود.انتظار می رود با ابلاغ حضرتعالی،سازمانها نسبت به اصلاح ساختار اداری خود به این حوزه نگاهی ژرف ترو علمی تر داشته باشد.

3- بودجه ای معقول برای ادامه مسیر درست روابط عمومی چون خون در شریان زندگی ضروریست.اختصاص بودجه ای تعریف شده بر اساس برنامه ای که مدیران روابط عمومی بصورت سالیانه ارائه می کنند، نیاز مبرم است.دستور فرمائید مدیران سازمانها نگاه هزینه ای به فعالیتهای روابط عمومی نداشته باشند و بدانند همه بودجه اختصاصی با مواظبت ،یک سرمایه گذاری و پشتوانه برای سازمان محسوب می شود.

4- نظام جهان آینده برای کشوری است که کامل ترین نظام آموزشی را داشته باشد.به دلیل سرعت خیره کننده علوم، روابط عمومی سخت نیازمند آموزشهای بهنگام است . متاسفانه طی 10 سال گذشته از تعداد افراد شرکت کننده در کنفرانسها، همایشها و سمینارهای بین المللی و داخلی روابط عمومی کاسته شده است.پیشنهاد می شود حضور مدیران و کارشناسان روابط عمومی در دوره های آموزشی ،امتیازی برای هر سازمان محسوب شود و در بررسی عملکرد سالیانه مدیران دیده شود.

5- برگزاری جشنواره و نمایشگاه سالیانه محل مناسبی برای تبادل تجربه و ایجاد انگیزه برای متولیان روابط عمومی است.این مهم زمانی محقق می شود که سازمانهای مرتبط با دستور حضرتعالی،نهایت همکاری را داشته باشند.

6- تلاش در جهت حمایت از شغل روابط عمومی بصورتی که مانند خبرنگاران به ایشان سختی کار تعلق بگیرد و کارشان سخت وزیان آور لحاظ شود.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که این همایش و گردهمائی نقطه شروعی برای ارتقاء جایگاه روابط عمومی ها در دستگاههای اجرایی استان و همچنین افکار عمومی باشد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها