Portal_background_image

معاون سياسي استاندار؛ همايش ملي پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي در اراك برگزار مي شود

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ، گفت: همایش ملی پیشگیری از آسیب های اجتماعی دهم و یازدهم مرداد ماه جاری در اراک برگزار می شود.

حقیقی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی: این همایش با حضور نمایندگان مردم استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی، 12 معاون وزیر از وزارتخانه های مختلف و 31 مدیرکل دفاتر اجتماعی های استانداری های کشور برگزار می شود. 

وی ادامه داد: این همایش با هدف بررسی چگونگی بروز انواع آسیب های اجتماعی، عوامل موثر بر پیشگیری و یا کنترل و ارائه راهکارهای کاربردی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی با بهره گیری از کارشناسان زبده وزارتخانه های مختلف انجام می شود. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی گفت: با توجه به اینکه آسیب های اجتماعی یکی از مهمترین دغدغه های رهبر معظم انقلاب و ملت ایران اسلامی است، مسئولان باید برای پیشگیری و کنترل این مهم برنامه های کاربردی تدوین کنند. 

وی اضافه کرد: اگر چه مقابله با آسیب های اجتماعی در هر نقطه از کشور نیازمند برنامه ریزی مجزا و هدفمند است، اما برپایی همایش های کشوری با هدف تبادل تجربه و همچنین شناسایی نقاط قوت و ضعف استان های مختلف انجام می شود. 

حقیقی اظهار داشت: برنامه های مشاوره ای پیش از ازدواج با جدیت در استان مرکزی دنبال می شود و بر این اساس میزان طلاق از ابتدای امسال تا کنون بیش از 9 درصد کاهش داشته است‌. 

حقیقی افزود: برنامه های فرهنگی و اجتماعی استان در سال جاری با مشارکت 90 دستگاه اجرایی تدوین شده و بیش از 500 مدیرکل و معاون مدیر کل این برنامه کاربردی را امضا کرده اند. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار داشت: شرح وظایف هر یک از دستگاه های اجرایی ارسال شده و نظارت هر چه بیشتر در جهت حسن انجام وظایف نیز برنامه ریزی شده است. 

وی یادآوری کرد: علاوه بر برنامه ریزی های کارشناسی در جهت ایجاد اشتغال در نقاط مختلف استان، آیین نامه به کارگیری نیروهای بومی در بخش های صنعتی، معدنی و خدماتی نیز به فرمانداری ها ابلاغ شده است. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها