Portal_background_image

با حضور استاندار همايش سنگرسازان بي سنگر برگزار شد

با حضور استاندار مرکزی، نماینده ولی فقیه در استان و نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی همایش سنگرسازان بی سنگر در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان در این نشست گفت: شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران با از خودگذشتگی و دفاع از کشور در طول انقلاب و هشت سال دفاع مقدس تکلیف خود را در برابر کشور و اسلام ادا کردند و اقشار مردم و مسئولان نظام وظیفه دارند از دستاوردهای و آرمان های امام راحل(ره)، انقلاب و شهیدان با جدیت دفاع و حراست کنند و آن را به نسل آینده کشور تحویل دهند.

 آیت الله دری نجف آبادی ، آینده نگری را یکی از اساسی ترین مسائل برای پیشرفت و توسعه کشور عنوان کرد و افزود: مسئولان جهاد کشاورزی برای توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر کشور در عرصه های جهانی، بین المللی و افزایش ضریب امنیت غذایی و ایجاد توسعه پایدار در حوزه کشاورزی و محیط زیست باید نگاه ویژه به بخش آب و خاک، نیروی انسانی، توسعه علم و دانش و فن آوری های در بخش کشاورزی داشته باشند و این مهم در دستور کار خود قرار دهند.

وی ادامه داد: فرصت ها و چالش های این بخش باید توسط مسئولان جهاد کشاورزی به صورت ویژه دیده شود و از فرصت ها برای توسعه کشور به بهترین شکل استفاده شود و تهدیدها و آفت های جامعه، اقتصاد و توسعه پایدار کشور به حداقل برسد.
امام جمعه اراک گفت: توجه به بخش کشاورزی می تواند کشور را در بسیاری از زمینه ها به خود کفایی برساند و واردات محصولات کشاورزی را کاهش دهد.

امام جمعه اراک، یکپارچه سازی زمین های کشاورزی را یکی از راه های افزایش تولید و توسعه بخش کشاورزی دانست و ادامه داد: با توجه به افزایش و سیاست های افزایش جمعیت کشور،دوران عملکرد جزیره ای و معیشت تک خانوار در بخش کشاورزی گذشته است و امید است مسئولان این حوزه برنامه ریزی های مناسبی برای افزایش سلامت و امنیت غذایی و افزایش بهره وری محصولات ارایه دهند.

وی با یادآوری سبوس گیری 18 درصدی گندم ،گفت: استانداری، صدا و سیما و دستگاه های مربوطه با فرهنگ سازی مصرف نان سبوس دار را در جامعه اشاعه دهند و از سبوس گیری و هدر رفت بیت المال و تهدید سلامت جلوگیری کنند.

 آیت الله حاج شیخ حسن عالمی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی نیز اظهار کرد: گفتمان ایثار و شهادت گنجینه ای بین نسلی است که اقتدار، عزتمندی و حرکت رو به جلو را به کشور هدیه می دهد.

وی ادامه داد: یادمان های شهیدان و تجلیل از ایثارگران و جانبازان، تکلیفی همگانی است و مسئولان و مردم به ویژه نیروهای جهادی باید در این عرصه بیش از پیش بکوشند.

آیت الله عالمی افزود: شهیدان متعلق به زمان و عصر خاصی نیستند بلکه، هر شهید ستاره تابناک بین نسلی است که معرفت دینی و فضایل اخلاقی را در خود دارد.

گفتنی است در این همایش مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی نیز سخنانی را بیان کرد و در ادامه از پنج سنگر ساز بی سنگر و سه سرباز نمونه تجلیل شد و آیین رونمایی از کتاب روایت ایثار با حضور نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و برخی از نمایندگان استان مرکزی در خانه ملت انجام شد.

 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها