Portal_background_image

با حضور معاون سياسي استاندار؛ همايش روساي كلانتري ها و فرماندهان پاسگاه هاي استان برگزار شد

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی درهمایش روسای کلانتری ها و فرماندهان پاسگاه های استان، گفت: دستگاه های اجرایی باید بسترلازم برای حضور مقتدرانه نیروی انتظامی را در امور بیش از پیش فراهم سازند.

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی اظهار کرد: امنیت واقعی زمانی حاصل می شود که همدلی بین مردم و مسئولان امنیتی روز به روز افزایش یابد.

وی بیان کرد: برای افزایش امنیت باید از تشکل های مردم نهاد با رویکرد انتظامی و اجتماعی نیز بهره موثر برد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندارمرکزی ادامه داد: موفقیت های پررنگ نیروی انتظامی در تعامل با مردم است و حضور مردم در امنیت باید معنا دار شود.

حقیقی بیان کرد: ضریب نفوذ اینترنت در دنیا به 96 درصد و در جمهوری اسلامی ایران به 85 درصد رسیده و باید پذیرفت که از سال 2005 تا 2014 بحث فناوری اطلاعات و حضور در فضای مجازی 2 برابر شده و به همین میزان جرایم این عرصها نیز گسترش می یابد.

وی گفت: گذران اوقات فراغت جوانان از 2 ساعت با خانواده ها به کمتر از 12 دقیقه رسیده و سن اعتیاد به موادمخدر کمتر از 21 سال شده است.

حقیقی اظهار کرد: امنیت کنونی جامعه تصادفی حادث نشده و نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی برای این مهم تلاش ها و مجاهدت فراوانی داشته اند.

وی گفت: همه باید واقعیت های اجتماعی و تهدیدهای پیرامون کشور را بشناسند، دشمن از ابتدای انقلاب تاکنون همه توطئه های خود را برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی به کار گرفته و تمام این توطئه ها خنثی شده و کشور روز به روز در حال طی کردن پله های ترقی است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز در این همایش گفت: ماموران انتظامی باید آیین نامه های اجرایی حدود و اختیارات صحنه جرم را مطالعه و به آن اشراف کامل داشته باشند.

حجت الاسلام عبدالهی افزود: دقت و موشکافی در ترسیم صورتجلسه صحنه جرم امری ضروری است زیرا این مهم پاسخگوی بسیاری از ابهام هادر پرونده های قضایی خواهد بود.

وی بیان کرد: برگزاری عملیات تمرینی در ایست و بازرسی ها امری ضروی است که انتظار است مورد توجه ویژه قرار گیرد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی هم گفت: وقوع جرم در 9 ماه امسال در این استان نسبت به مدت مشابه قبل چهار درصد کاهش یافته است.

سردار کیومرث عزیزی افزود: در این مدت تلفات ناشی از حوادث رانندگی در استان مرکزی نیز سه درصد کاهش یافته است.

وی بیان کرد: کشته شدگان حوادث رانندگی درون شهری در این استان با کاهش 20 درصدی همراه بوده است و امید می رود تلفات جاده ای نیز با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان، کاهش چشمگیری پیدا کند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: بر اساس بررسی های پلیس 197، میزان رضایتمندی مردم از عملکرد پلیس در این استان در 9 ماه گذشته به 92 درصد رسیده است.

سردار عزیزی عنوان کرد: ستاد فرماندهی انتظامی استان مرکزی همه تلاش خود را برای ارایه خدمات مطلوب و برقراری امنیت پایدار به کار گرفته و از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

گفتنی است همایش روسای کلانتری ها و فرماندهان پاسگاه ها، هر ساله به منظور ارزیابی برنامه های تکلیفی این نیروها در استان مرکزی برگزار می شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها