Portal_background_image

با حضور استاندار همايش تقدير از عوامل و دست اندركاران ستاد اربعين حسيني استان برگزار شد

با حضور آقازاده استاندار مرکزی همايش تقدير از عوامل و دست اندركاران ستاد اربعين حسيني استان در محل استانداری برگزار شد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: اینکه اجتماع و همایش اربعین حسینی با وجود حضور میلیونی مردم از سرتاسر دنیا در کشوری که جولانگاه تروریست های داعش بود بدون هیچ  اتفاقی و بخوبی برگزار شد، یک معجزه و فضل الهی است.

وی با اشاره به مشارکت خوب مردم در برگزاری همایش اربعین حسینی، بیان کرد:  آیین معنوی اربعین حسینی(ع) با کمک های مردمی برگزار شد و دستگاه های اجرایی تنها نقش پشتیبان و تامین کننده زیرساختی داشتند و در بسیاری از موارد مردم همواره جلوتر از مسئولان اقدام کردند که این مهم سرمایه بزرگی است که می توان آن را از بزرگترین مشارکتهای انقلابی در جمهوری اسلامی دانست.

استاندار مرکزی گفت: مردم استان مرکزی در برگزاری همایش اربعین حسینی مشارکت خوبی داشتند وخدمات رسانی ستاد اربعین حسینی (ع) استان نیز از نظر کیفی و کمی رشد چشمگیری داشت و این استان توانست رتبه خوبی را در این زمینه کسب نماید.

آقازاده خاطر نشان کرد: با تلاش های انجام شده از سوی استانداری و سازمان حج و زیارت درصدد هستیم پرواز های مستقیم از فرودگاه اراک به عتبات عالیات را برقرار سازیم و در تمام  طول سال شاهد برقراری منظم این پروازها باشیم.

قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین کشور نیز در این آیین گفت: در راه پیمایی معنوی اربعین امسال روزانه بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر در کربلا و نجف اسکان داده شدند و در هر وعده غذایی از یک میلیون 400 هزار نفر پذیرایی شد. 

جمشید گودرزی افزود: ستاد اربعین استان مرکزی یکی از فعالترین ستاد های کشور بود و نمایندگان این استان در نقاط مختلف استان مرکزی، مرز مهران و نجف اشرف، مسیر پیاده روی نجف به کربلای معلی و کربلا و کاظمین به زائران خدمات رسانی می کردند. 

دبیر ستاد اربعین استان مرکزی نیز در این آیین گفت: ساخت پارکینگ با ظرفیت 110 هزار خودرو، تامین روشنایی معابر مهران، چهار دستگاه خودروی حمل زباله، 2 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه خودروی آتش نشانی به شهر مهران از مهمترین اقدامات این ستاد در راستای خدمات رسانی به زائران حرم حسینی (ع) در آیین پیاده روی اربعین حسینی(ع) بود. 

مجید عسگری با بیان اینکه 28 موکب استان مرکزی در شهرهای مختلف استان، مهران، کاظمین، نجف اشرف و کربلای معلی به زائران خدمات رسانی می کردند، افزود: اعزام یک هزار و 800 دستگاه اتوبوس، 30 دستگاه تاکسی، دستگاه بسته بندی آب، ارسال 80 تن آرد و پخت نان در عراق از دیگر خدمات ستاد اربعین حسین(ع) استان مرکزی به زائران حسینی(ع) بود. 

وی اضافه کرد: خدمات رسانی ستاد اربعین استان مرکزی به طور ویژه به زائران حرم حسینی(ع) از 12 روز قبل از اربعین آغاز شد و این خدمات تا چهار روز بعد از این اربعین نیز ادامه داشت. 

دبیر ستاد اربعین استان مرکزی اظهار کرد: در آیین پیاده روی اربعین امسال، روزانه بیش از 10 هزار پرس غذای گرم از سوی ستاد اربعین استان مرکزی بین زائران حرم حسینی(ع) توزیع شد. 

گفتنی است در پایان این آیین از دست اندرکاران و عوامل ستاد ارابعین حسینی(ع) استان مرکزی تجلیل شد. 

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها