Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي؛ هفت و نيم كيلومتر از جاده توره - بروجرد ۲ بانده مي‌شود

استاندار مرکزی روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های شهر مهاجران گفت: هفت و نیم کیلومتر از جاده توره - بروجرد تا پایان دولت دوازدهم ۲ بانده می‌شود.

سیدعلی آقازاده افزود: مسیر توره - بروجرد در بخش زالیان از جمله جاده‌های پرتردد در استان مرکزی است که در راستای کاهش تصادفات تا پایان دولت ۲ بانده می‌شود.

وی از بهره‌برداری آرامستان شهر مهاجران تا پایان سال‌جاری خبر داد و گفت: آرامستان از جمله ضروریات توسعه هر شهر بوده و ایجاد آرامستان در این شهر در دستور کار است.
استاندار مرکزی افزود: عملیات اجرایی ساخت بیمارستان امسال در مهاجران آغاز شده و استانداری آمادگی کامل برای اختصاص ۲ تا سه میلیارد ریال برای بهره برداری از اورژانس این شهر را دارد.
فرماندار شهرستان شازند نیز در این آیین گفت: عملیات اجرایی و بهره‌برداری از ۱۴۳ طرح با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال همزمان با هفته دولت در این شهرستان آغاز شد.
حسین رجبی افزود: رفع مسائل و مشکلات شهرستان با اولویت سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری، صنعت و معدن در دستور کار فرمانداری شازند است.
شهردار مهاجران نیز در این آیین گفت: این شهر از ابتدا با مشکل نبود آرامستان مواجه بوده و امید است به زودی بهره‌برداری از آرامستان این شهر آغاز شود.
محمد رجائیان افزود: مشکل سند منازل مسکونی شهروندان مهاجران از دیگر مشکلات این شهر بود که با اقدامات انجام شده صدور سند در این شهرستان آغاز شده‌ است.
وی ادامه داد: هفت دوربین نظارتی در راستای الکترونیکی شدن مدیریت نظارت در مهاجران نصب شده و تا پایان امسال تعداد این دوربین‌ها به ۱۴ عدد افزایش می‌یابد.
شهردار مهاجران گفت: مجوز ایجاد پایگاه اورژانس در این شهر صادر شده که انجام آن نیازمند پنج میلیارد ریال اعتبار است.
رجائیان گفت: ۲ میلیارد ریال این اعتبار توسط خیران تامین شده و نیاز است بقیه این اعتبارات از محل منابع مالی استانی تامین شود.
سالن انتظار پایانه مسافری سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی با زیر بنای ۱۵۰ متر مربع با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار و باغ گیاهان دارویی این شهر در زمینی به مساحت یک هکتار با حجم سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد ریال با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید.
با بهره برداری از باغ گیاهان دارویی مهاجران، ۵۰ نوع محصول گیاهان دارویی به ظرفیت سالانه ۲ تن در این شهرستان تولید می‌شود.

مهاجران از شهرهای تازه تاسیس در استان مرکزی است که در ۲۵ کیلومتری اراک واقع شده و در این منطقه بیش از ۲۱ هزار نفر زندگی می‌کنند.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها